Okunma

Melez mi Yoksa Katı Depolama mı?


23 Ağustos 2008 Cumartesi 21:00
Melez mi Yoksa Katı Depolama mı?
Melez sabit diskler, yani üzerlerinde önbellek niteliğinde genişçe bir katı depolama birimi barındıran ama esas teknolojisi bildiğimiz mekanik düzenekler olan sabit diskler, katı depolamanın hızlı gelişimi sebebiyle artık makul çözümler olmaktan çıkmaya başladılar. Benzer teknolojilere göre çok daha hızlı gelişen katı depolama çözümleri, fiyat ve performans açısından orta nokta sunan melez (hybrid) sürücülere göre daha başarılı.

Fiyatlar Düşüyor

Sürekli olarak fiyatları düşen ve daha makul fiyatlara alınabilir hale gelen katı depolama çözümleri şu sıralarda dizüstü bilgisayarların varsayılan seçenekleri arasına girmeye çalışıyor. Yakında katı depolama araçlarını sunucu ve masaüstü bilgisayarlarda standart parça olarak görürsek şaşırmayın.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Melez mi Yoksa Katı Depolama mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Melez mi Yoksa Katı Depolama mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Melez mi Yoksa Katı Depolama mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "