Huawei yöneticisine mermili ölüm tehdidi


14 Ocak 2021 Perşembe 12:50
Huawei yöneticisine mermili ölüm tehdidi

Huawei’nin üst düzey yönetici pozisyonunda bulunan ve firmanın finans müdürlüğü görevini üstlenen Meng Wanzhou’nun Vancouver’deki evine postayla mermi yollandı. Polisin olayla ilgili soruşturma başlatıp başlatmayacağı ise henüz belli değil. Şirketin finans müdürü Meng Wanzhou ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Huawei yöneticisi Meng Wanzhou ölüm tehdidi almaya devam ediyor

2018 yılında, HSBC’yi Huawei’nin İran’daki ilişkileriyle ilgili yanılttığı iddiasıyla tutuklanan Meng Wanzhou, o tarihten bu yana ev hapsindeydi. 48 yaşındaki iş insanının tutukluluk durumu Çin ve Kanada arasında bir sürtüşme yaratmış ve Pekin hükümeti, defalarca Wanzhou’nun serbest bırakılmasını istemişti. Daha önce de birçok ölüm tehdidi aldığı iddia edilen Wanzhou’ya yapılan en son saldırı posta içerisindeki bir mermiyle oldu.

Güvenlik sağlayan şirket tarafından BBC’ye açıklanan bilgilere göre, Çinli iş insanı, geçen senenin Haziran ve Temmuz aylarında beş veya altı tehdit mektubu aldı. Mektupların dışarıdaki işaretlerle kolayca tanımlanabileceğini ifade eden şirket yetkilileri, zarfların içinde mermiler olduğunu belirtti. Vancouver polisinin ve herhangi bir soruşturmanın rolü belirsizliğini koruyor.

Huawei’nin finans müdürü, banka dolandırıcılığı suçlamalarıyla karşı karşıya olduğu ve muhtemelen HSBC’nin ABD yaptırımlarını ihlal ettiği gerekçesiyle Vancouver Uluslararası Havaalanı’nda tutuklanmıştı. Kefaletle serbest bırakıldıktan sonra ev hapsine alınan Wanzhou’nun ABD’ye iadesi istenirken, firma da buna karşı yoğun bir mücadele içinde.

Aynı zamanda Huawei’nin kurucusu olan ve İcra Kurulu Başkanı olarak firmada görev alan Ren Zhengfei’nin kızı olan Wanzhou, kendisini sürekli takip eden gündüz güvenlik detaylarını düşürmek de dahil olmak üzere kefalet koşullarının gevşetilmesi için bastırıyor. Kefalet koşullarının gerektirdiği şekilde bir GPS izleme bileği takan finans müdürünün, geçtiğimiz günlerde ailesine Kanada’ya seyahat etme izni çıkarıldı.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Huawei yöneticisine mermili ölüm tehdidi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei yöneticisine mermili ölüm tehdidi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei yöneticisine mermili ölüm tehdidi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!