Merakla beklenen filmlerde “mısır” kavgası yaşanıyor!


27 Aralık 2018 Perşembe 20:00
Merakla beklenen filmlerde “mısır” kavgası yaşanıyor!

Organize İşler 2: Sazan Sarmalı ve Karakomik filmler gibi 2019 yılında merakla beklenen filmler için kötü haberler yavaş yavaş geliyor. Film yapımcılarıyla sinema salonu işletmecilerinin yaşadığı “mısır” kavgasına son katılan ise Cem Yılmaz oldu.

Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar ve Yılmaz Erdoğan salon işletmecileriyle mısır kavgası yaşıyor!

2019 yılının merakla beklenen önemli yerli yapımlarından olan Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filminin vizyon tarihi geçtiğimiz günlerde belirsiz bir süreyle ertelenmişti.

Salon işletmecilerinin özellikle mısır ve içecekli bilet uygulamasına tepki gösteren yapımcılar, müşterinin satın aldığı biletin büyük bölümünü mısır ve içeceğe verdiğini söylüyorlar. Sinema bilet fiyatlarının sürekli artmasına rağmen kendilerinin aldıkları payın yıllardır 5 TL‘de kaldığını ifade edilirken, üstelik bazı salonlarda mısır ve içeceğin zorunlu tutulduğu ifade ediliyor.

Yanlış anlaşılmamak adına bilet fiyatlarının yükselmesini değil var olan fiyatlardan paylarını almak istediklerini özellikle belirten yapımcı, filmlerinin 2 milyonda izlense artık zarar ettiklerini açıklıyor.

Söz konusu durumla ilgili olarak bugün de Cem Yılmaz Twitter hesabı üzerinden Karakomik Filmler’in çekimlerinin bittiğini duyuran bir gönderi paylaştı. 18 Ocak olarak belirlenen vizyon tarihini konusunda açıklama yapmayan usta komedyen sinema boykotuna gönderme yaptı.

Film yapımcıları ile salon işletmecileri arasında çıkan tartışma sonucunda Organize İşler 2: Sazan Sarmalı filminin vizyondan çekildiği ortaya çıkarken, Cem Yılmaz’da onlara destek verdi.

Filminin sinemalarda adaletli bir şekilde izleyici ile bulaşacağı günü sabırsızlıkla beklediğini açıklayan Yılmaz, vizyon tarihi sorulduğunda ise gidip en yakın sinema salonuna sormalarını tavsiye etti.

Sürecin büyüyüp büyümeyeceği şu an için bilinmezken, eğer bir anlaşma sağlanamazsa bu sezon yapımcıların filmlerini vizyona sokmama kararı aldığı ortaya çıktı. Bu yapımcılar arasında BKM, NuLook, TAFF‘ın yer aldığı tahmin edilirken anlaşma sağlanmadığı taktirde Organize İşler 2: Sazan Sarmalı ve Kara Komik Filmler‘in yanı sıra Recep İvedik 6, Mucize 2: Aşk ve Çiçero gibi önemli yerli yapımlarda izleyicisi ile buluşamayacak.

Film yasası mecliste!

Geçtiğimiz hafta TBMM Başkanlığı’na sunulan yasa teklifinde de söz konusu olaya yer verilmiş durumda. Yasa teklifinde promosyonlu bilet uygulamasında kararı yapımcının vereceği yer alırken ayrıca reklam sürelerine de kısıtlama getirilecek.

Teklifin kabul edilmesi halinde film öncesinde gösterilen reklamların süresi en fazla 10 dakika olacakken fragman gösterim süresi ise en az 3, en fazla 5 dakika olacak.
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
15 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
HH_87
HH_87
2 yıl önce

İnstagramın yeni tasarımı sizin ceplere gelmedi sanırım çok kötü olmuş 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Sinemada mısır yiyenlere uyuz oluyorum arkadaş, zaten çok pahalı ve gereksiz

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

misir almak zorunlu degil ki, problem nedir ?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Nasıl değil gişeden bilet aldığın zaman bilet ve mısır parasını birlikte alıyorlar. Tek bilet satılmıyor mısır istemediğini belirttiğin halde tek bilet satışı yapılmıyor deniliyor. Cinemaximum da böyle diğerlerini bilmiyorum

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Koskoca yapımcılarsınız, derdine düştüğünüz şeye bakın…

Darknesia
Darknesia
2 yıl önce

Koskoca yapımcılarsınız, derdine düştüğünüz şeye bakın…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Sorun ne uyanamadım

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Mısır yenmesi değil sorun, Bazı sinema salonları biletle birlikte mısırı zorunlu veriyormuş, film yapımcısına diyor ki 20 liraya bilet sattim ama 13 lirasi misir di filmden 7 lira kazandim 2 si benim 5 i senin sorun tam olarak bu haklı yapımcılar…

Reklam - fragman
Reklam - fragman
2 yıl önce

Reklamlar 10 dakikayı geçmeyecek diye bir tasarı varmış. Reklam fragman toplam 25 dakikayı görmüştüm. Seans 22:00 du film buçukta başlamıştı. Fragman bir yere kadar rahatsız etmiyor ama reklamın uzunu bayıyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Sorun aslında şu, tam net dikkat çekilmemiş. Bir çok sinemada Gold Class, Premium class gibi salonlar yaygınlaşmaya başladı. Bu salonların biletleri 2 kat pahalı. İşletmeye sorarsanız içinde ekstra yiyecek içecek ve biraz daha rahat koltuklar olduğu söylenir. Bu salonların sayıları standart salonlarla aynı sayıya geldi, özellikle İstanbul’da bir çok sinemada. Ayrıca başka sinema promosyonları da (hediye çeki, indirm kartı, 1+1 hediye) bu salonlarda geçerli olmuyor. Standart salon sayılarının yerini bu salonların almasyıla beraber sinemalar Gold class benzeri seçeneği dayattığı için kendi karını artırıyor ama yapımcının eline geçen ekstra bir şey yok. Fakat pahalılaşan sinemayı gören halk gittikçe daha az sinemaya gittiği için, yapımcı daha da az para kazanmış oluyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Ben diyet yapıyorum mesela istemediğim halde mısıra zorla para alıyorlar. Sadece bileti satsanıza

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

cinemaximumda tek fiyat 26 tl mısır icecek vs. dediler çakallık yaptım netten sadece bileti 14.5 tlye aldım buseferde puan işlemedi

Emre
Emre
2 yıl önce

Özellikle Cinemaximum fiyatlarını uçurdu. Haksız kazanç elde ediliyor ve Türkiye’de hükümet başta olmak üzere yetkili merciler denetimle ilgili herhangi bir adım atmıyorlar.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Ya şu milletin bir işide düzgün olmayacak mı ?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Mecbur alınması gereken mısırın parası haricinde sinemanın parasının da oyunculara verildigi söyleniyor ya hani. Fiyatlar arttığı için sinemaya gitmeyen halkın da parasını bu adamlara veriyorlarmı? Yıllarını oyunculuğa veren bu ustaların da mısırdan daha ucuza aylar boyunca film çekmesi de ayrı dram. Sanatçılar oyuncular buna bir çözüm bulmalı

" Merakla beklenen filmlerde “mısır” kavgası yaşanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Merakla beklenen filmlerde “mısır” kavgası yaşanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Merakla beklenen filmlerde “mısır” kavgası yaşanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti