SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı!


31 Mayıs 2020 Pazar 20:30
SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı!

Bir süredir herkesin merakla beklediği SpaceX Falcon 9 uçuşu normal şartlar 27 Mayıs tarihinde gerçekleşecekti. Fakat kötü hava koşullarından dolayı gerçekleşemeyen uçuş, dün gece Türkiye saati ile 22.22‘de başladı. Bugünse SpaceX Falcon 9 hedefi olan Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaştı!

Merakla takip edilen SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı!

Elon Musk hızlı ve tutarlı bir şekilde SpaceX ile ilgili çalışmalarına devam ederken, her geçen gün ulaşmak istediği Mars hayaline bir adım daha yaklaşıyor. Bir süredir de birçok uzay meraklısının merakla beklediği Falcon 9 uçuşu ile gündemde olan Musk, hedefine ulaştı.

 

SpaceX’in Dragon astronot kapsülü ve Falcon 9, 27 Mayıs’ta kötü hava koşulları nedeniyle hedefi için yola çıkamamıştı. Dün gece Türkiye saati ile 22.22‘de Florida’daki NASA Keneddy Uzay Merkezi’nden fırlatılan ilk astronotlu Falcon 9, bugün itibariyle Uluslararası Uzay İstasyonu’nda başarıyla son buldu.

SpaceX Demo-2 olarak adlandırılan bu uçuşta NASA astronotları Doug Hurley ve Bob Behnken görev aldı. Yaklaşık 19 saat süren bu uçuş, uzay ile ilgili hayallerimizi ve gelecek planlarımızı da değiştiren önemli bir tarihi olay oldu.

Eğer hala izlemediyseniz, NASA‘nın resmi YouTube kanalından da uçuş başlangıcını ve süreci izleyebilirsiniz. Önümüzdeki günlerde SpaceX’in bu yeni görevi hakkında detayları da sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ruslar yapınca normal, ama ABD yapınca tarihi bir olay oldu demek. ISS’ye yıllardır Rus kapsülleri ile gidilmiyor muydu? Ben mi yanlış biliyorum? Bunun nesi tarihi olay! Abartmayın…

" SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme Açamadığı oyun yok! Monster Tulpar T7 V21.2.1 inceleme
 2. 2 iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog! iPhone SE 2020 pil ömrünü test ettik! Vlog!
 3. 3 Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım? Yazılıma hangi bilgisayarla başlayalım?
 4. 4 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 5. 5 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 6. 6 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 7. 7 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 8. 8 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 9. 9 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 10. 10 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar