SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı!


31 Mayıs 2020 Pazar 20:30
SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı!

Bir süredir herkesin merakla beklediği SpaceX Falcon 9 uçuşu normal şartlar 27 Mayıs tarihinde gerçekleşecekti. Fakat kötü hava koşullarından dolayı gerçekleşemeyen uçuş, dün gece Türkiye saati ile 22.22‘de başladı. Bugünse SpaceX Falcon 9 hedefi olan Uluslararası Uzay İstasyonu’na ulaştı!

Merakla takip edilen SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı!

Elon Musk hızlı ve tutarlı bir şekilde SpaceX ile ilgili çalışmalarına devam ederken, her geçen gün ulaşmak istediği Mars hayaline bir adım daha yaklaşıyor. Bir süredir de birçok uzay meraklısının merakla beklediği Falcon 9 uçuşu ile gündemde olan Musk, hedefine ulaştı.

 

SpaceX’in Dragon astronot kapsülü ve Falcon 9, 27 Mayıs’ta kötü hava koşulları nedeniyle hedefi için yola çıkamamıştı. Dün gece Türkiye saati ile 22.22‘de Florida’daki NASA Keneddy Uzay Merkezi’nden fırlatılan ilk astronotlu Falcon 9, bugün itibariyle Uluslararası Uzay İstasyonu’nda başarıyla son buldu.

SpaceX Demo-2 olarak adlandırılan bu uçuşta NASA astronotları Doug Hurley ve Bob Behnken görev aldı. Yaklaşık 19 saat süren bu uçuş, uzay ile ilgili hayallerimizi ve gelecek planlarımızı da değiştiren önemli bir tarihi olay oldu.

Eğer hala izlemediyseniz, NASA‘nın resmi YouTube kanalından da uçuş başlangıcını ve süreci izleyebilirsiniz. Önümüzdeki günlerde SpaceX’in bu yeni görevi hakkında detayları da sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Ruslar yapınca normal, ama ABD yapınca tarihi bir olay oldu demek. ISS’ye yıllardır Rus kapsülleri ile gidilmiyor muydu? Ben mi yanlış biliyorum? Bunun nesi tarihi olay! Abartmayın…

" SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SpaceX Falcon 9 hedefe ulaştı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  2. 2 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  3. 3 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  4. 4 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  5. 5 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  6. 6 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  7. 7 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  8. 8 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  9. 9 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  10. 10 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık