Okunma

Mercedes A-Serisi L Sedan tanıtıldı


26 Nisan 2018 Perşembe 11:30

Mercedes-Benz, Mercedes A-Serisi L Sedan ve yenilenen Mercedes-Benz C-Serisi Sedan’ın uzun dingil mesafeli versiyonu Çin’de ilk kez sergilendi. Çin pazarında satışa sunulacak olan Mercedes’in yeni otomobilleri özellikleri ile otomobil tutkunlarını cezbedecek.

Mercedes A-Serisi L Sedan özellikleri

MBUX bilgi ve eğlence sistemi ve S-Serisi seviyesinde sürüş destek sistemleriyle öne çıkıyor. Markanın kompakt sınıftaki en yeni gövde tipi olan A-Serisi Sedan’ın uzun dingil mesafeli versiyonu yalnızca Çin pazarı için üretilecek.

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury üst düzey lüks bir sedan ile bir SUV’un karakteristik özelliklerini bir araya getiriyor. Konsept otomobil Mercedes-Maybach tasarım dilini markanın geleneksel değerleriyle harmanlayarak Mercedes-Maybach markasını geleceğe taşıyor.

Markanın tasarım ekibi, tasarım dili ve kullanılan malzemelerle konsept otomobili tamamlayan özel bir mobilya koleksiyonu da sunuyor.

Çin pazarı için geliştirilen A-Serisi L Sedan, hatchback kardeşinden (2.729 mm yerine 2.789 mm) 6 cm kadar daha fazla dingil mesafesine sahip. Bu model Çin’de 2018’in ikinci yarısında satışa sunulacak. Türkiye’de ise yeni A-Serisi Sedan’ın Aralık 2018’de satışa sunulması öngörülüyor.

S-Serisi’nden transfer edilen en yeni sürüş destek sistemlerinin beraberinde getirdiği yüksek sürüş güvenliği ve Mercedes-Benz User Experience sayesinde yeni A-Serisi L Sedan, Mercedes’in kompakt sınıf ailesinin tüm niteliklerini bünyesinde barındırıyor.

MBUX sisteminin farklı aksanları doğal günlük konuşma dili ile algılayan akıllı sesli komut sistemi en önemli özellik olarak öne çıkıyor.

Sedan ve Sport Sedan olmak üzere iki farklı versiyonun sunulacağı yeni Mercedes A-Serisi Sedan’da “Powerdome” olarak adlandırılan motor kaputunda yer alan güç kamburları devreye giriyor.

Geriye doğru oturarak uzanan kompakt arka tasarım aracın sportifliğini vurguluyor.

Çamurlukları dolduran 16 inç ile 19 inç arasında farklı boyutlardaki jantlarla arkaya doğru genişleyen omuz çizgisi araca yolda dörtgen bir duruş sağlıyor.

Bünyesindeki yapay zeka teknolojisi sayesinde öğrenme özelliğine sahip olan MBUX önemli bir yenilik olarak öne çıkıyor.

Ayrıca sisteme birden fazla kullanıcıya aynı anda bağlanabilme imkanı tanıyan “WeChatMyCar” uygulaması entegre ediliyor.

Mercedes-Benz, doğal konuşma dilini de anlama özelliğine sahip olan akıllı sesli komut sistemi ve artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip navigasyon ekranını sunan ilk marka olarak Çin pazarında bir ilke imza atıyor.

A-Serisi L Sedan geliştirilirken özellikle arka koltuk yolcularının diz mesafesine özen gösterildi.

4.609 mm uzunluğa, 1.796 mm genişliğe ve 1.460 mm yüksekliğe sahip aracın 2.789 mm’lik dingil mesafesi, 2.729 mm dingil mesafesine sahip hatchback kardeşinden yaklaşık 6 cm daha uzadı.

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi L Sedan Çin pazarında tamamı alüminyum dört silindirli 1,33 litre hacimli yeni bir motorla sunuluyor. Motorun 100 kW ve 120 kW (136 ve 163 BG) olmak üzere iki farklı motor versiyonu bulunuyor.

Mercedes A-Serisi L Sedan

İCONICSHAPE ve değişken supap zamanlaması CAMTRONIC teknolojisine sahip 2,0 litre hacimli dört silindirli bir motor daha eklenecek olan A-Serisi Sedan’da, çift kavramalı 7G-DCT otomatik şanzıman tüm motor seçeneklerinde standart olarak sunuluyor.

Mercedes-Benz, Auto China 2018’de Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury konseptinin de dünya tanıtımını gerçekleştiriyor.

İşte Mercedes’in yeni elektriklisi 

Elektrikli araç olarak tasarlanan Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury konseptinde dört adet elektromotor görev yapıyor. Her bir tekerlekte bağımsız olarak çalışan elektromotorlar değişken dört tekerlekten çekişli bir yapıyı beraberinde getiriyor. Dört adet elektromotor toplamda 750 BG (550 kW) üretiyor.

Araç zeminine gizlenen 80 kW kapasiteli yüksek performanslı bataryalar NEFZ normuna göre 500 km’nin üzerinde bir menzili mümkün kılıyor.

Maksimum hızı 250 km/sa olan aracın hızlı şarj özelliği kullanım konforunu artırıyor.

350 kW‘a kadar şarj gücüne izin veren sistemde, sadece 5 dakikalık şarj ile 100 kilometre ilave menzil elde edilebiliyor.

Bataryalar standart şarj istasyonunda, geleneksel ev tipi prizde ve daha da konforlu olan kablosuz olarak da şarj edilebiliyor.

Kablosuz şarj çözümünde elektrik enerjisi araç altındaki temassız bir elektromanyetik alan üzerinden transfer ediliyor.

:: Mercedes A-Serisi L Sedan modelini beğendiniz mi?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Mercedes A-Serisi L Sedan tanıtıldı”

  1. noname dedi ki:

    a sedan cla nın devamı mı olcak acaba çok benzio sanki

  2. Kerim dedi ki:

    Maybach iyidir. Ama param yetmiyor henuz.

" Mercedes A-Serisi L Sedan tanıtıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mercedes A-Serisi L Sedan tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mercedes A-Serisi L Sedan tanıtıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "