Okunma

Mercedes-Benz Türk, ikinci AR-GE Merkezi’nin temellerini attı


12 Nisan 2017 Cuma 12:11
Mercedes-Benz Türk, ikinci AR-GE Merkezi’nin temellerini attı

Mercedes-Benz Türk, sektördeki 50. yılını kutluyor. Yarım asırlık mihenk taşları arasına bir yenisini ekleyen şirket, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 8,4 milyon Avro’luk yatırımla kurulacak yeni AR-GE Merkezi’nin temel atma törenini gerçekleştirdi.

İç Anadolu Bölgesi’nde 1986 yılından bu yana üretimi, ihracatı ve istihdamı ile Türkiye ekonomisine önemli katkılarda bulunan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda kuracağı yeni AR-GE Merkezi ile tüm dünyaya test ve mühendislik hizmeti sunan  “Tek Merkez” olacak.

Bu yatırım ile Aksaray ili, Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler AG’nin Almanya, ABD, Brezilya, Hindistan, Çin ve Japonya’da bulunan küresel AR-GE merkezleri ağına dâhil oluyor.

Yatırım tutarı 8.4 milyon avro 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik,  törende yaptığı konuşmada devletin ve hükümetin AR-GE çalışmalarını desteklediğini ve teşvik ettiğini belirterek şöyle devam etti: “Araştırma ve geliştirme konusunda ülkelerin sahip olması gereken ivmeyi yakalamamız hususunda en büyük desteğin, iş birliğinden sağlanacağını biliyor ve buna inanıyoruz.

17-05/12/a06a6627-7d73-4a99-9dc1-569b561f5775.jpg

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün ise Aksaray Kamyon Fabrikası’nın 30. yılını kutladığı 2016 yılında üretim ve istihdam kapasitesini arttırmaya yönelik 113 milyon Avro’luk yatırım açıkladıklarını belirterek “Aradan bir yıl geçmeden, geçen yıl Temmuz ayında Aksaray Kamyon Fabrikamızda AR-GE Merkezi kurmak için 8,4 milyon avro tutarında yeni yatırım kararı aldık” diye konuştu.

:: Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray yatırımı hakkında ne düşünüyorsunuz?


2 yorum - “Mercedes-Benz Türk, ikinci AR-GE Merkezi’nin temellerini attı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İyi haber.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Alman malından şaşmıyacan abi

Yorum yazın

Geri bildirim