Mercedes-Benz’den Trafik Eğitimine Büyük Katkı!


07 Temmuz 2015 Salı 14:10
Mercedes-Benz’den Trafik Eğitimine Büyük Katkı!

Mercedes-Benz Türk ve TEGV‘in 2013 yılında temelini attıkları MobileKids Trafik Eğitim Projesi artık internet üzerinden de çocuklarla buluşacak.

7-14 yaş arası ilköğretim çağındaki çocukların trafik bilgisi ve trafikte dikkat etmeleri gereken unsurları ön plana çıkaran MobileKids, trafik eğitimi açısından önemli bir proje olarak lanse ediliyordu.

Sisteme internet üzerinden de erişimi sağlanabilmesiyle birlikte artık dileyen tüm veliler tr.mobilekids.net adresi üzerinden çocuklarına trafik eğitimi aldırabilecekler.

15-07/07/1-1436278173.jpg

MobileKids trafik eğitimi, içerisinde barındırdığı 21 eğitim videosu ve 8 mini oyunla çocukların trafiğe dair birçok bilgiyi sıkılmadan öğrenmelerini sağlıyor.

MobileKids‘te; trafik nedir, trafikte yaya ve sürücü olmak, ehliyet türleri, yol çeşitleri, trafik işaretleri, karşıdan karşıya geçme, emniyet kemeri kullanımı, güvenli oyun alanları, bisiklete binme kuralları, trafikte uyulması gereken kurallar ve ilk yardım eğitimi gibi geniş bir konu yelpazesi çocukları bekliyor.

2 Senede 9000 Çocuğa Trafik Eğitimi!

15-07/07/2-1436278181.jpg

2013 yılında startı verilen MobileKids ile bugüne kadar 9000‘in üzerinde öğrenciye trafik eğitimi verildi. Türkiye genelinde 21 ilde öğrencilere verilen bu hizmetin, internet kanalı sayesinde çok daha fazla öğrenciye ulaştırılması planlanıyor.

Trafik Eğitim Programı etkinlikleri, bu program için özel olarak hazırlanan ve gezici bir eğitim merkezi olan Tematik Trafik Ateşböceği’nde gerçekleştiriliyor. Okul bahçelerine yerleştirilen Trafik Ateşböceği’nde her çocuğa 6 saatlik eğitim veriliyor. Söz konusu eğitim, internet üzerinde hazırlanan yeni platform ile dileyen her çocuğun istediği anda ulaşabileceği bir hale geliyor.

:: MobileKids’ten faydalanmayı düşünüyor musunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mercedes-Benz’den Trafik Eğitimine Büyük Katkı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  her sene 1.5 milyon kişi trafik kazalarında ölüyor. sakat kalan, yaralananları ve oluşan maddi manevi hasarı siz düşünün.

" Mercedes-Benz’den Trafik Eğitimine Büyük Katkı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mercedes-Benz’den Trafik Eğitimine Büyük Katkı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mercedes-Benz’den Trafik Eğitimine Büyük Katkı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!