Okunma

Mercedes’den İstanbul’a IT Merkezi


07 Kasım 2013 Perşembe 11:06
Mercedes’den İstanbul’a IT Merkezi

Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler, teknolojik büyümede
Almanya
’dan sonra ilk olarak Türkiye’yi merkez üssü olarak belirledi. Bu
doğrultuda harekete geçen Daimler, küresel bilgi teknolojileri (IT)
stratejisi kapsamında Türkiye’deki şirketi Mercedes-Benz Türk A.Ş
bünyesinde mevcut IT Bölümünün yanısıra bir “Küresel IT Hizmetleri
Merkezi
” oluşturuyor. 

Daimler, Almanya’dan sonra dünyada ilk kez İstanbul’da IT çözümleri geliştirme ve uygulama amaçlı bir teknoloji üssü kurarken Mercedes-Benz Türk bünyesinde kurulan “Küresel IT Hizmetleri Merkezi”, Daimler’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki operasyonlarına hizmet verecek. Bu merkez, Daimler’in küresel IT ağında tüm dünyadaki SAP lojistik sistemleri geliştirecek ilk ve tek merkez olacak.


13 milyon Euro’nun üzerinde yatırım

Daimler, İstanbul’daki merkeze toplamda 13 Milyon Euro’nun üzerinde yatırım yapacak.  Şu anda 40 kişinin görev aldığı Küresel IT Hizmetleri Merkezi’nde görev yapacak IT uzmanı sayısı iki yıl içerisinde 200’ü bulacak.

Yeni merkezin tanıtım toplantısı, Daimler AG Bilgi Teknolojileri Başkanı Dr. Micheal Gorritz, SAP ve Sistem Yaygınlaştırma Servis Dağıtım Merkezi Türkiye Bölüm Müdürü Stefan Rosenwald, Mercedes-Benz Türk A.Ş Direktörler Kurulu Başkanı Rainer Genes, Mercedes-Benz Türk Bilgi Teknolojileri Müdürü Gökçe Bezmez ve İnsan Kaynakları Müdürü Salih Ertör’ün katılımlarıyla gerçekleşti.


Daimler’in dünya üzerindeki 4 IT merkezinden biri

Gorriz: Türkiye’de kurduğumuz küresel IT hizmet merkezleri sayesinde Daimler çok daha güçlü ve global bir IT yapısına sahip olacak.
Daimler AG Bilgi Teknolojileri Başkanı (CIO) Dr. Michael Gorriz, toplantıda yaptığı konuşmada şu noktalara dikkat çekti:

Mercedes-Benz Türk’te IT alanındaki uzmanlık bilgimizi yine kendi şirketimize uluslararası destek olarak aktarıyoruz.  Bu doğrultuda belli konulardaki teknik bilgi ve uzmanlığımızı daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz. İleride, şirketimiz dışındaki paydaşlar süreçlerimize daha az dahil olacak, Türkiye’de kurduğumuz küresel IT hizmet merkezleri sayesinde çok daha güçlü ve global bir IT yapısına sahip olacağız.”

:: Daimler’in Mercedes-Benz Türk ile birlikte Türkiye’de kurduğu IT merkezi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Mercedes’den İstanbul’a IT Merkezi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  4 iş görüşmesinden sonra işe uygun değilsiniz mesajı da alabilirsiniz. Mercedes seçici geçirgendir..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  internet sayfası yok mu idi acep?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  iş istihdamı açısından da güzel

 4. SDN Okuru dedi ki:

  işe nerden başvuruyoruz?

" Mercedes’den İstanbul’a IT Merkezi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mercedes’den İstanbul’a IT Merkezi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mercedes’den İstanbul’a IT Merkezi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "