Okunma

Meşale İnternet Sporcularında


20 Nisan 2008 Pazar 21:00
Meşale İnternet Sporcularında
Olimpiyat oyunlarından önce yüzyıllardır süren bir gelenek olarak Olimpiyat ateşi dünyayı gezerek oyunların yapılacağı stada getirilir ve oyunlar boyunca yanar. Bu geleneğin devamı olarak çağdaş Olimpiyat oyunlarındaki en uzun mesafeyi kat eden ve Pekin’e taşınan Olimpiyat ateşini sanal dünyada yarışan sporcular da taşıyacak. Bilgisayar ve oyun aksesuarları üreten Razer firmasının sponsorluğundaki iki Warcraft III oyuncusu da Çin’de meşaleyi taşıyacak.

Elektronik Sporcular İş Başında

Yetenekli ve tanınmış Warcraft III oyuncularından olan XiaoFeng "Sky" Li ve Jaeho "Moon" Jang isimli profesyonel oyuncular, Olimpiyat ateşini Çin‘de taşıyacak kişilerden. Bilgisayar oyunlarının spor olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceği konusundaki tartışmalar sürerken, profesyonel oyuncuların Olimpiyat meşalesini taşıyor olması, belki elektronik oyunların da bir şekilde spor olarak kabul görmesi sürecini hızlandırabilir.

Bilgi için: Razer
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Meşale İnternet Sporcularında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Meşale İnternet Sporcularında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Meşale İnternet Sporcularında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "