Okunma

Messenger’da PayPal dönemi başlıyor!


25 Ekim 2016 Salı 12:00
Messenger’da PayPal dönemi başlıyor!

Facebook, popüler mesajlaşma uygulaması Messenger için sohbet botlarını duyurduğu günden bu yana, firmalar ile çeşitli iş birliklerine giderek marka – müşteri etkileşimini en üst seviyeye taşıyor.

PayPal ile yapılan entegrasyon sonucunda, Messenger üzerinden sipariş veren kullanıcılar artık ödeme yöntemi olarak PayPal‘ı kullanabilecekler.

Messenger üzerinden PayPal ile sipariş verebileceksiniz!

İlk adımda sadece ABD’de yaşayan kullanıcılara sunulacak olan PayPal ödeme seçeneğini kullanmak için, PayPal hesabınızı Messenger ve Facebook ile eşleştirmek yeterli olacak.

16-10/25/paypal.jpg

Ayrıca, Messenger’da yer alan PayPal sohbet botu bir ödeme yaptığınızda doğrudan size bildirim göndererek, hesabınızda yapılan işlemlerden anında haberdar olmanızı sağlayacak. 

PayPal ödeme seçeneğinin, yıl sonuna kadar tüm kullanıcılara sunulması beklenirken ülkemizde henüz bu ödeme yöntemini kullanma şansımız bulunmuyor.

Zira, ülkemizde Messenger üzerinden sipariş alan firmaların sayısının az olması bir yani, 6 Haziran 2016’da Türkiye faaliyetlerini durduran PayPal‘ın tekrar ülkemize dönmesinin 2017 yılından önce mümkün olmayacağı belirtiliyor.

:: Facebook Messenger’a ödeme yöntemi olarak PayPal’ın dahil edilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Messenger’da PayPal dönemi başlıyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ülkemizden çıkmasıyla hesabımı sildirdiğim, Aynı şeyi Fransa Rusya istediğinde koşarak yapan ama Türk kullanıcıların bilgilerini Türkiye'de tutmayı reddeten dijital ödeme platformu.

Geri bildirim