Okunma

Metal Gear Serisi Bitmiyor!


20 Mayıs 2008 Salı 21:00
Metal Gear Serisi Bitmiyor!
Hideo Kojima’nın yirmi yıllık emeği olan Solid Snake efsanesi, dört yıllık bekleyişin sonunda Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots ile adını tarihe altın harflerle yazdırarak veda etmeye hazırlanırken, Kojima Productions Yardımcı Yapımcısı Ryan Payton, bir röportaj sırasında büyük bir yanlış anlamayı düzeltti: Metal Gear Solid 4, sadece Solid Snake hikayesinin son oyunu olacak.

"Solid Snake Ağır Bir Sorumluluktu"

Daha önce Hideo Kojima tarafından defalarca kez vurgulanan bu gerçeğe ‘sadece’ ekini getirmek, serinin hayranlarını büyük ölçüde rahatlattı. Konuyu detaylandıran Payton, Solid Snake‘in uzun zamandır Kojima’nın sırtında bir yük olduğunu, hikayede yer alan boşlukları ve bağlantıları tamamlamadan yeni bir projeye başlamak istemediklerini belirterek, artık Hideo Kojima‘nın daha rahat ve esnek çalışabileceğine dikkat çekti.

Metal Gear Solid 4‘te tüm boşlukların doldurulduğunu ve tüm bağlantıların tamamlandığını söyleyen Payton, oyun bittiğinde ekran başındakilerin net bir doyuma ulaşacaklarını da söyledi. Metal Gear serisinin Solid Snake olmadan neye benzeyebileceği üzerine şimdiden kafa yormaya başlayan kullanıcılar için ise yirmi yıllık bir efsaneye elveda demek halen zor ve hüzünlü.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Metal Gear Serisi Bitmiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Metal Gear Serisi Bitmiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Metal Gear Serisi Bitmiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "