MHRS: Aşı randevusu nasıl alınır? Kimlere yapılacak?


14 Ocak 2021 Perşembe 11:11
MHRS: Aşı randevusu nasıl alınır? Kimlere yapılacak?

Çin merkezli Sinovac firması tarafından üretilen ve Türkiye’ye getirilen 3 milyon dozluk koronavirüs aşısı, dün ilk kez Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya vuruldu. Bugün itibari ile ülke genelinde aşılama başladı. Koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? MHRS randevu almak için yüz binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor.

MHRS aşı randevusu: Koronavirüs

MHRS (Merkezi Hastane Randevu Sistemi) sistemi üzerinden aşı randevusu almak mümkün. Bunun için yapılması gereken işlemler oldukça basit;

1 – https://www.mhrs.gov.tr adresine ulaştıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Randevu Al” seçeneğine tıklayın ve sisteme giriş yapın. Giriş için e-Devlet şifrenizi veya MHRS şifrenizi kullanabilirsiniz.

MHRS aşı randevusu alma: Koronavirüs

2 – Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada, sağ tarafta yer alan “Aşı Randevusu Al” seçeneğine tıklayın. Randevuyu Aile Hekiminden mi yoksa Hastaneden mi almak istediğinize dair bir soru ile karşılaşacağınız.

3 – Hastane veya Aile Hekimi arasında tercih yaptıktan sonra aşı için uygun kişiler arasındaysanız, ilgili ekrana yönlendirilecekseniz. Ancak yukarıda belirttiğimiz şartları karşılamıyorsanız, aşağıdaki uyarı ekranı ile karşılaşıyorsunuz.

MHRS aşı randevusu alma: Koronavirüs

Koronavirüs aşısı kimlere yapılacak? – Öncelik sırası

Yapılan açıklamada aşılama çalışmalarına Sağlık Çalışanları ile başlanacağı ve 65 yaş üstü başta olmak üzere diğer öncelikli gruplar için aşılama programının duyurulacağı belirtildi.

Saygıdeğer Vatandaşımız, Covid-19 Aşılama Programına ilk olarak Sağlık Çalışanlarımızdan başlanacaktır. Diğer öncelikli gruplar için aşılama programı, Ulusal Basın ve Medya organları ile kamuoyuna duyurulacak ve bu duyurudan sonra randevu verilecektir.

– İlk aşama: Sağlık çalışanları, 65 yaş üstündeki vatandaşlar, yaşlı ve engellerinin yanı sıra koruma evi gibi toplu ve kalabalık alanlarda kalan yetişkinler

– İkinci aşama: Toplumun işleyişi için gerekli sektörlerde ve yüksek riskli ortamlarda bulunan, kritik işlerde çalışan kişilerin yanı sıra 50 yaş ve üzeri en az 1 kronik hastalığı bulunanlar.

– Üçüncü aşama: 50 yaş altı en az bir kronik hastalığı bulunanlar, genç yetişkinler, ilk iki grupta yer almayan sektör ve mesleklerde çalışanlar.

– Dördüncü aşama: İlk üç aşamanın / grubun dışında kalan tüm bireyler.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" MHRS: Aşı randevusu nasıl alınır? Kimlere yapılacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MHRS: Aşı randevusu nasıl alınır? Kimlere yapılacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MHRS: Aşı randevusu nasıl alınır? Kimlere yapılacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi