Okunma

Microsoft Açık Akademi 4 yaşında


23 Aralık 2016 Cuma 13:14
Microsoft Açık Akademi 4 yaşında

Microsoft’un 2012 yılında açtığı, Açık Akademi eğitim platformu dördüncü yaşını kutluyor.

Açık Akedemi 1 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor

Akademinin dördüncü yılı için yapılan etkinlikte, Başbakanı Binali Yıldırım’ın tebrik mesajı da okundu.

 “Görüyorum ki, Microsoft sözünü tutmuş. 5-12 yaş arasında 10 binden fazla çocuğumuzun 16 saatlik temel kodlama eğitimine ulaşmasını sağlamışlar. 1500 gönüllü eğitmen eğiterek, Türkiye’nin 22 ilinde kodlama eğitimleri vermişler. Bunun artarak devam etmesini bekliyorum. Türkiye’nin dijital dönüşümünde çocuklarımızın önemli bir payı olacak.

16-12/23/1482484127_acikakademi_logo-1.jpg

Microsoft, 5 yıl içinde Açık Akademi ile 1 milyon insana ulaşmayı hedefliyor. 2012 yılında Microsoft Türkiye’nin hayata geçirdiği Açık Akademi, ilkokuldan başlayarak her yaşta bireye online olarak kod yazmayı öğretmeyi hedefliyor.

Online eğitim platformu üzerinde algoritma nedir, nesne tabanlı programlama nedir, oyun programlama nedir gibi soruların yanıtlarını alabilen üyeler, forumlar sayesinde birbirleri ile iletişimde kurabiliyor. Platformda 110 saatin üstünde video formatında programlama eğitimi de bulunuyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Açık Akademi 4 yaşında”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Böyle girişimlere daha çok ihtiyacımız var

" Microsoft Açık Akademi 4 yaşında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Açık Akademi 4 yaşında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Açık Akademi 4 yaşında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "