Okunma

Microsoft, Apple’ın sokağına dükkan açıyor


11 Temmuz 2019 Perşembe 12:35
Microsoft, Apple’ın sokağına dükkan açıyor

Diğer teknoloji şirketleriyle rekabetini artırmak isteyen Microsoft, Avrupa’daki ilk mağazasını açıyor. Sydney ve New York City’de yer alan mağazalardan sonra üçüncü mağazanın adresi Londra olarak belirlendi. Microsoft mağazası ile ilgili dikkat çeken en önemli detay ise Apple mağazasının karşısına açılıyor olması. Microsoft Apple mağazası rekabetinde kazanan kim olacak?

Microsoft Apple ile rekabeti mağazaya taşıyor

Microsoft’un Sydney ve New York City’de mağazaları bulunuyor. Microsoft mağazası için bu kez adres İngiltere olarak belirlendi. Bu mağaza şirketin Avrupa’daki ilk mağazası olacak. Şirket böylelikle Avrupalı müşterilerine mağaza içi deneyim sunabilecek. Aynı zamanda Avrupa’da mağazası bulunan rakiplerine karşı elini güçlendirecek. Londra’nın en ünlü alışveriş bölgesi olan Oxford Circus’ta bulunan mağaza, Apple’ın Regent Caddesi’nde bulunan mağazasına oldukça yakın konumlanıyor.

Avrupa’ya ilk adımını atan Microsoft da çevrimiçi satışlarını tamamlamak adına fiziksel varlıklarını genişleterek büyüyen şirketler arasında yer alıyor.

Araştırma şirketi Retail Economics’in CEO’su Richard Lim, teknoloji şirketlerinin yeni mağaza içi deneyimler sunarak tüketicilerde sadakat oluşturmaya çalıştıklarına dikkat çekti. Lim, tecrübenin perakende satıştan daha önemli olduğuna ve sürdürebilirliğin önemine değindi.

3 katlı Microsoft mağazası içinde Xbox oyun odası, özelleştirilmiş bir McLaren odası, kurumsal müşteriler için toplantı odaları ve öğrencilere kodlamayı öğretecek dijital bir sınıf bulunuyor.

Microsoft İngiltere CEO’su Cindy Rose, mağazanın genel tüketiciler yanında işletmelere ve oyunculara da hitap edeceğini belirtti. Söz konusu mağaza aynı zamanda Microsoft Surface bilgisayarlarına ve tabletlerine de odaklanacak.

Son yıllarda tüketicilerin çevrimiçi alışverişe yönlenmesiyle bazı önemli şirketlerin mağaza kapattığı biliniyor. 2018 verilerine göre İngiltere’nin en iyi 500 caddesinde 2.481 mağaza bu sebeple kepenk indirmek zorunda kaldı.

Microsoft’un bu atmosferde yeni mağaza açması, şirkete neler getirecek? Bunu zaman içinde göreceğiz.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft, Apple’ın sokağına dükkan açıyor”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Microsoft mu 😀 telefon yaptılar battılar bilgisayar zaten ölü performans desen düşük bu ne özgüven yiğidim

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Apple Game over.

" Microsoft, Apple’ın sokağına dükkan açıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Apple’ın sokağına dükkan açıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Apple’ın sokağına dükkan açıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "