Okunma

Tabletlere Özel Windows mu Geliyor?


22 Aralık 2010 Çarşamba 07:40
Tabletlere Özel Windows mu Geliyor?

Akıllı telefon ve tablet gibi taşınabilir cihazlarda yakaladığı başarı ile kendinden söz ettiren ARM mimarisine sahip işlemciler şimdi kendilerine yeni bir platform bulmak üzere.

Bloomberg’te yayınlanan bir haberde, Microsoft’un Ocak ayında düzenlenecek CES 2011 fuarında Windows işletim sistemi kullanan ARM tabanlı bir cihaz tanıtacağı iddia edildi. (CES 2011’de Windows 8 Söylentileri)

Windows tabletler bugüne kadar çok fazla başarı yakalayamadı

Microsoft’un Tablet Hedefi

Microsoft’un ARM yongalarıyla uyumlu olarak çalışabilen özel bir Windows sürümü geliştirdiği ve bu yolla tablet pazarında kendine bir yer edinmeyi hedeflediği belirtiliyor.

Tabletlere bakıldığında ARM‘nin büyük üstünlüğü olduğu görülüyor. Mevcut Windows sürümlerinin bu mimariyi desteklememesi, tablet üreticilerini Android başta olmak üzere başka işletim sistemlerine yöneltiyordu.

Eğer bu iddialar gerçekleşirse, Microsoft tablet pazarındaki rekabeti bir kademe daha artırabilir. ARM destekli Windows sürümü iddiası, önceden ortaya çıkan Windows 8 söylentilerini de güçlendiriyor.

:: Microsoft tabletlerde başarılı olmak için sizce ne yapmalı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tabletlere Özel Windows mu Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tabletlere Özel Windows mu Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tabletlere Özel Windows mu Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "