Okunma

Microsoft Band Hakkında Her Şey


30 Ekim 2014 Perşembe 07:00
Microsoft Band Hakkında Her Şey

Microsoft’un yeni tanıttığı giyilebilir teknoloji ürünü Microsoft Band, bir akıllı saat değil. 320 x 106 piksel TFT ekrana sahip olan ve 200 dolar yurtdışı fiyatı bulunan bu ürün, esasen üzerinde saat bulunan bir fitness bilekliği.

Optik kalp görüntüleyici, GPS, UV sensörü, üç açılı jirometre, ışık sensörü, vücut sıcaklığı sensörü ve bir kapasitif sensörü içinde barındıran Microsoft Band, hareket halindeyken ve dinlenirken etkinliklerinizi kayıt altına alıyor ve Intelligence Engine adlı Microsoft’un arka uç motoruna kaydediyor.

MyFitnessPal, RunKeeper ya da diğer üçüncü parti uygulamalarla sorunsuz çalışacak şekilde geliştirilen Microsoft Band, tek şarj ile 48 saate yakın pil ömrü sunuyor. Sadece Microsoft’un platformlarıyla değil, iOS ve Android ile de uyumlu olması planlanan Microsoft Band, su geçirmez olmasa da hafif temaslardan etkilenmeyecek.

14-10/30/band2.jpg

Microsoft Health: Tüm platformlar için tek uygulama

Tanıtımlarda ekran kısmı bileğin içine gelecek şekilde takıltığı görülen Microsoft Band, gün boyu yaptığınız (ve yapmadığınız) aktiviteleri takip altına alarak, akıllı motoru ve Cortana desteğiyle kullanıcılara önerilerde bulunabilecek. Devasa verileri işleyerek kişiye özel, işe yarar sonuçlar üretmesi beklenen Microsoft Health uygulaması da tüm platformlarda Band’i destekleyerek en verimli kullanıma ulaşmanızı sağlayacak.

Öte yandan, Microsoft Health uygulaması başlı başına bir servis olarak faaliyet gösterecek ve Band’in yanı sıra mevcut akıllı bileklik ve sağlık sensörleri bulunan diğer akıllı saatlerle de uyumlu çalışabilecek. Microsoft böylelikle sağlık alanında evrensel bir platform oluşturarak, hem iPhone hem de Android kullanıcılarını kendi çözümlerine yönlendirmeyi planlıyor. Bakalım ne ölçüde başarılı olacak.

:: Microsoft Band ilginizi çekti mi? Yorumlarınızı paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Microsoft Band Hakkında Her Şey”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  band değil, bant olacak Türkçesi de bant’tır ve özel isim değildir.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  güzel cihaz, 3 farkı boyu var, suya ne kadar dayanıklı oluğu önemli, koca koca saatler yerine bu şekilde slim cihazlar daha mantıklı bence,oldukça fazla sensörüde var özellikle UV sensör enteresanmış.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  alsın bi yerine monte etsin ms

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Pili az diyen arkadaşın piyasadaki akıllı saatlerin pil omrunden haberi yok galiba

 6. SDN Okuru dedi ki:

  su geçirmez değil, sarjı az gidiyor e fiyat da pahalı?

 7. El Padrino dedi ki:

  Tasarýmýný pek beðenmedim …

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Güzelmiş. Beğendim

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Fitness bilekliği yapıyorsun ve su geçirmez değil çok mantıklıymış mikrosoft

 10. SDN Okuru dedi ki:

  pili biraz az gidiyo. birazda tasarımı kötü. işlevini yakında görürüz

 11. sdelta dedi ki:

  Microsoft Health’i Windows 10 da direk desktop gibi bir yere entegre eder, hotmail-outlook ile entegre çalýþtýrýr ve Amerika’ da yaygýnlaþtýrýrsa Apple’ýn saðlýk uygulamasýný siler geçer. Ama Microsoft yine beceremez gibime geliyor

 12. SDN Okuru dedi ki:

  olduşça başarılı olmuş cortana eklenmesi, saatten mesaj gönder, arama yapılmasa da olur 😀

" Microsoft Band Hakkında Her Şey konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Band Hakkında Her Şey ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Band Hakkında Her Şey ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "