Okunma

Microsoft Bilişim Zirvesi, Ankara’da Yapıldı


05 Aralık 2012 Çarşamba 15:31
Microsoft Bilişim Zirvesi, Ankara’da Yapıldı

Microsoft Türkiye’nin İstanbul’dan sonra Ankara’da da gerçekleştirdiği Microsoft Bilişim Zirvesi 2012’de, kurumlara çok sesliliği yönetilebilmeleri için geliştirilen en yenilikçi çözümler anlatıldı. Uzman konuşmacıların yer aldığı zirvede sektörün geleceğine yön verecek yeniliklerin yanı sıra Türkiye’nin dijital geleceğini biçimlendiren çözümler ve başarı öyküleri de anlatıldı.

Ankara JW Marriott Hotel’de, 5 Aralık 2012 tarihinde gerçekleşen etkinlikte 4 ana başlık altında (Windows, Office, Sunucu-Araçlar ve Bulut) 20 sunum gerçekleşti. Zirveye yaklaşık 500 bilgi teknolojisi uzmanı katıldı.

Bilişimde, çok sesliliği yönetilebilme imkânı sunan çözümler

En yeni teknolojilerin demo gösterimlerine yer verilen zirvede, Windows 8‘in iş dünyasına getirdiği tüm yenilikler sektör profesyonelleri ile paylaşıldı. Dokunmatik deneyim ile zenginleştirilen Yeni Office ve uzmanların tüm zamanların en iddialı sunucu sürümü olarak adlandırdıkları Windows Server 2012 de zirvede ele alınan diğer Microsoft çözümleri olarak ön plana çıktı.

Yeni sürümüyle video galerisi, mobil ve web tarafındaki kullanım senaryoları, kişi kartı ve Skype federasyonu gibi yeni özellikler sunan Microsoft’un yeni nesil iletişim platformu Lync de zirvede ele alınan dikkat çeken çözümler arasında yer aldı.

:: Microsoft Bilişim Zirvesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Bilişim Zirvesi, Ankara’da Yapıldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bilişim zirvesi yapıldı haberine bir diyeceğimiz yok!! Giden var gidemeyen. Madem 20 sunum yapıldı, nerede o sunumların linkleri ve dosyaları veya videosu… Daha verimli habercilik bekliyoruz sdn’den saygılarımla..

" Microsoft Bilişim Zirvesi, Ankara’da Yapıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Bilişim Zirvesi, Ankara’da Yapıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Bilişim Zirvesi, Ankara’da Yapıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "