Okunma

Microsoft Bilişim Zirvesi, İstanbul’da Gerçekleşti


16 Kasım 2012 Cuma 08:16
Microsoft Bilişim Zirvesi, İstanbul’da Gerçekleşti

Microsoft Türkiye, bilişim sektöründe faaliyet gösteren kurumlar ve iş ortakları ile bilgi teknolojisi uzmanlarına yönelik olarak düzenlendiği Microsoft Bilişim Zirvesi 2012’de bilişimde çok sesliliğin yönetilebilmesi için geliştirdiği yeni çözümleri paylaştı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Microsoft Bilişim Zirvesi, 15 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. Uzman konuşmacıların katıldığı etkinlikte sektörün geleceğine yön verecek yeniliklerin yanı sıra Türkiye’nin dijital geleceğini biçimlendiren çözümler ve başarı öyküleri de anlatıldı.

Windows, Office, Sunucu-Araçlar, Bulut ve İş Ortağı başlıkları altındaki 5 paralel oturumda, 25 sunumun gerçekleştiği zirveye yaklaşık 1.200 bilişim profesyoneli katıldı. Zirvenin açılış konuşmasını Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen gerçekleştirdi.

Rekabet gücünü artıracak yeni çözümler

Microsoft Türkiye Bilişim Zirvesi açılış konuşmalarının ardından, en yeni teknolojilerin demo gösterimlerine yer verildi. Hızlı ve akıcı bir ara yüz ile bireylerin hayatını kolaylaştıracak olan Windows 8, kurumsal dünyaya ise yepyeni bir iş dünyasının kapılarını açtığı vurgulandı.

Bir çok özelliği ile iş ve eğlenceyi bir araya getiren Windows 8, zirvede kullanıcı deneyimine sunuldu. Zirve’de Windows 8’in yanı sıra PC’lerde, tabletlerde ve telefonlarda Windows’la çok yakın çalışacak şekilde tasarlanan yeni Office’in de kurumlara müşteri ve iş ortaklarıyla ilişkilerini güçlendirebileceği, üretkenliklerini artırabileceği belirtildi.

:: Microsoft’un Bilişim Zirvesi 15 Kasım 2012’de gerçekleşti.

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Bilişim Zirvesi, İstanbul’da Gerçekleşti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Bilişim Zirvesi, İstanbul’da Gerçekleşti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Bilişim Zirvesi, İstanbul’da Gerçekleşti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "