Microsoft BlueStripe’ı Bünyesine Kattı!


11 Haziran 2015 Perşembe 17:30
Microsoft BlueStripe’ı Bünyesine Kattı!

10 Haziran tarihinde Microsoft’dan yapılan açıklamaya göre Microsoft, BlueStripe’ı tam olarak bünyelerine kattıklarını duyurdu. Bu birleşmenin Microsoft’un yenilikçi ve güvenilir hibrit bulut çözümleri sunacakları sözünün bir kanıtı olarak gösterildi.

BlueStripe ise bir uygulama yönetim teknolojisi. BlueStripe’ın çözümleri arasında farklı işletim sistemleri, birden çok veri merkezi ve bulut ortamı gibi ürünlerin haritalanması, izlenmesi ve sorunlarının giderilebilmesi gibi özellikler bulunuyor.

Her geçen firmalar iş bitirmek, yenilikçi çözümler geliştirmek ve sert rekabet ortamında yer kapabilmek için yazılımlara ve yeni uygulamalara güveniyor. Bununla birlikte ortaya birden çok uygulama, inanılmaz boyutlarda veriler, bu verilen depolanabileceği birden çok özel, halka açık sunucular ve veri merkezleri çıkıyor.

Sistem böyle karmaşık olunca IT elemanlarının her bir uygulamayı ve ortaya çıkan veriyi takip etmesi ve güvenliğini sağlaması, ayrıca hangi uygulamaların hangi veri merkezinde veya sunucuda çalıştığını, hangi verinin halka açık hangi verinin gizli olduğunu takip etmeleri bir hayli zorlaşıyor.

BlueStripe’ın çözümleri de işte bu noktada devreye giriyor. Kurumsal bir hizmet olan bu çözümler, IT elemanlarına sorunların tam olarak hangi noktada oluştuğunu gösterebilirken farklı çözüm önerilerinde de bulunuyor. Ayrıca bağlı olan bütün donanım ve uygulamaları gösterebildiğinden verinin takip edilmesini ve güvenliğinin de sağlanmasını sağlıyor.

Microsoft’un BlueStripe’ı bünyesine katmasıyla birlikte bu hizmetlerin satışı da yakın bir tarihte durdurulacak. Ancak Microsoft’tan gelen açıklamaya göre geçerli BlueStripe müşterileri için destek sağlanmaya devam edilecekken, bütün BuleStripe hizmetleri de System Center ve OMS (Operations Management Suite) gibi Microsoft’un yönetim hizmet ve uygulamalarına entegre edilecek. 

:: Sizce Microsoft bulut bilişim alanın yeterince güçlü mü?
yazarSinan Sarıhan

Marmara Üniversitesinde İngilizce Öğretmenliği okuyan Sinan, teknolojinin tüm alanlarına ve bilime özel bir ilgi duyuyor ve dünyayı iyi yönde değiştirebilmenin teknoloji vasıtasıyla mümkün olacağını düşünüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft BlueStripe’ı Bünyesine Kattı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft BlueStripe’ı Bünyesine Kattı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft BlueStripe’ı Bünyesine Kattı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!