Okunma

Microsoft Bu Hafta Hakim Karşısına Çıkıyor


18 Ekim 2011 Salı 07:05
Microsoft Bu Hafta Hakim Karşısına Çıkıyor

Microsoft, bu hafta Novell’in açtığı bir dava için mahkeme karşısına çıkacak. 2004 yılında açılan dava, Microsoft’un Windows 95 işletim sistemini piyasaya özellikle geç sürdüğü yönünde. Novell, Microsoft’un bunu WordPerfect ve Novell’in diğer ofis uygulamalarının satışlarını engellemek için yaptığını savunuyor.

Her ne kadar Novell, WordPerfect ve Quattro Pro uygulamalarını 1996 yılında Corel’e satmış olsa da davayı kazanması halinde 500 milyon dolar ila 1.2 milyar dolar arasında bir maddi tazminata sahip olacak.

Bill Gates de gelebilir

Diğer taraftan Microsoft ise, Windows 95 işletim sisteminin gecikmesindeki en büyük sebebin, kısa gelecekte ne gibi yeniliklerin olacağı ve çıkacak bu yeni işletim sisteminde hangi özelliklerin bulunması gerektiğine karar verebilmek olarak açıklıyor.

Microsoft’un kucusu Bill Gates’in de duruşmaya çağrılabileceği de verilen bilgiler arasında.

:: Sizce davayı kim kazanır?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Microsoft Bu Hafta Hakim Karşısına Çıkıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  valla herkes microsoft düşmanı ama neredeyse herkes windows üzerinden işlerini hallediyor. Beğenmiyorsan kullanmayacaksın. Kullanıyorsan susacaksın

 2. POWER dedi ki:

  Micro kazanır bu davayı sanırım <

 3. mustafa76 dedi ki:

  benim gönlümden her zaman microftun kaybetmesi geçer. Ama bir gerçek var bir firma kendini zarar etmekle başka bir firmayı suçluyor ise o firmanın diğer firma ürününe bağımlı olmaması gerekir diye düşünüyorum. microsoft bu davadan kolayca yırtar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Boş iş peşinde Novell, ağaca sarıl parazitlik yap 🙂
  anca biraz para emip ceplerine koyacaklar.

 5. Carnage dedi ki:

  Microsoft Win 95’i daha erken piyasaya sürse Novell daha çok mu satış yapacaktı. Kaldı ki Win 95’in ilk versiyonu kullananlardan duyduğuma göe hatalarla doluymuş.

" Microsoft Bu Hafta Hakim Karşısına Çıkıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Bu Hafta Hakim Karşısına Çıkıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Bu Hafta Hakim Karşısına Çıkıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "