Microsoft Build etkinliğinin tarihi belli oldu


03 Nisan 2021 Cumartesi 18:00
ABONE OL
Microsoft Build etkinliğinin tarihi belli oldu

Microsoft tarafından her sene düzenlenen Build etkinliğinin tarihi duyuruldu. Firma 25 – 27 Mayıs’ta gerçekleştireceği etkinliğini koronavirüs tedbirleri nedeniyle dijital olarak gerçekleştirme kararı aldı.

Microsoft Build, birçok uzmanı buluşturacak

Firma, Microsoft Build 2021’in tarihlerini etkinliğin web sitesinde açıkladı. Açıklamaya göre konferans bu sene 2527 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. öte yandan açıklamada Microsoft’un birçok etkinliğinin sanal olarak gerçekleştirileceği ifade edildi. Açıklamada, “Microsoft Build, geliştiricilerin, mimarların, start – up projelerinin ve öğrencilerin birlikte bağlantı kurduğu, kod yazdığı, bilgilerini paylaştığı ve becerilerini genişletirken yarın için yenilik yapmanın yollarını araştırdığı yerdir” denildi.

Microsoft Build etkinliğinin tarihi belli oldu

Geçtiğimiz sene yapılan etkinlik de koronavirüs salgınının getirdiği koşullar neticesinde uzaktan gerçekleştirildi. Tamamen ücretsiz olan ve 48 saat süren etkinlikte atölye çalışmaları ve açılış notları canlı olarak yayınlandı. Genellikle geliştiricileri ön plana koyan Build etkinliği, Microsoft’un Windows, Office, Edge ve diğer hizmetlerde yapacağı değişiklikleri sergilemesine de fırsat veriyor. Zira geçen seneki etkinlikte göze çarpan yenilikler olarak Fluid Framework, PowerToys Run Launcher ve Project Reunion sergilendi.

Açıklamada Amerika Birleşik Devletleri’nde günlük olarak bildirilen koronavirüs vakalarının yükselmesine de değinildi. Nüfusun yaklaşık yüzde 30’unun şimdiye kadar bir doz aşı aldığı ABD’de, aşı durumuna bakılmaksızın herkesin orta ve büyük toplantılardan kaçınması tavsiye ediliyor. “Topluluğumuzun güvenliği en önemli önceliktir” diyen Microsoft yetkilileri, birlikte öğrenmek, bağlantı kurmak ve kod yazmak için geliştiricilerden oluşan ekosistemlerini bu yeni sanal etkinlikte bir araya getirmek için sabırsızlandıklarından bahsetti.

İlk olarak 2011’de gerçekleştirilen Microsoft Build etkinliği, firmanın önceki geliştirme etkinliklerinin devamı niteliğinde. Bu güne kadar etkinlikte Cortana, SkyDrive, Nokia Lumia 920 ve Bing gibi hizmetlerin yanı sıra, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemleri tanıtıldı.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Microsoft Build etkinliğinin tarihi belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Build etkinliğinin tarihi belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Build etkinliğinin tarihi belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!