Okunma

Microsoft’tan Yeni Bulut Yatırımı


17 Ekim 2012 Çarşamba 06:27
Microsoft’tan Yeni Bulut Yatırımı

Bulut depolama işine yoğunlaşan Microsoft, yeni gerçekleştirdiği StorSimple alımıyla bulut bilişimde güçlü bir adım daha attı. Daha önce de Microsoft ile bulut çözümleri alanında birlikte çalışan StorSimple; depolama, yedekleme ve felaket kurtarma gibi veri yönetimi işlevlerini bulut ile entegre ediyor.

Böylelikle özellikle kurumsal ölçekteki müşteriler, depolama giderlerini azaltırken, daha güvenli veri depolama ve hizmet esnekliğine kavuşuyor. Herkese açık bulut kaynaklarını kullanarak, üretim verilerini koruyan ve gerekli durumlarda hızlı biçimde kurtaran StorSimple çözümleri; başta perakende, petrol ve gaz, üretim, tüketici elektroniği, sağlık ve finans sektörlerinde yoğun olarak tercih ediliyor.

İki eski Cisco yöneticisi Ursheet Parikh ve Guru Pangal tarafından 2009 yılında Kaliforniya’da kurulan StorSimple, Microsoft tarafından satın alınmadan önce çeşitli yatırımcılardan toplamda 31,5 milyon dolar yatırım almıştı. Microsoft ise gerçekleştirdiği satın almayla ilgili rakam paylaşmaktan kaçındı.

:: Bulut tabanlı depolama servislerini kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Microsoft’tan Yeni Bulut Yatırımı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Google 5 GB ücretsiz alan sunuyor, Microsoft SkyDrive ile 7 GB veriyor. Ama SkyDrive’in sadık kullanıcılarına tam 25 GB ücretsiz alan verdi Microsoft. 25 GB bana çok iyi geldi ve SkyDrive’dan çok memnunum.

 2. IuTKuI dedi ki:

  Hocam klasik Microsoft mantığı ama bu böyle.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  vladislav: tam tesine en genis alani Microsoft veriyor…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  en düşük dropbox’ın 2 gb veriyor, tabi illegal yöntemler veya davetiyeler ile 16gb üni olayı ile birlikte 25gb a çıkarabilirsiniz

 5. XTİMURX dedi ki:
  Alıntı vladislav Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Birazda ücretsiz depolama alanını genişletirse süper olacak. 7 gb veriyor ve piyasada en düşük microsoftun depolama alanı. Artırmak içinde direk satın al linkleri çıkıyor.

  25 Nisan 2012’den sonra 7GB’a düşürdü alanı. O tarihten önceki kullanıcılar 25 GB alanı kullanabiliyor. 4 adet Microsoft hesabım var 25×4 eder mi 100 ancak daha 1 hesabı doldurmuş değilim Düşük yükleme hızlarıyla bulut depolama eziyet resmen.

 6. vladislav dedi ki:

  Birazda ücretsiz depolama alanını genişletirse süper olacak. 7 gb veriyor ve piyasada en düşük microsoftun depolama alanı. Artırmak içinde direk satın al linkleri çıkıyor.

" Microsoft’tan Yeni Bulut Yatırımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Yeni Bulut Yatırımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Yeni Bulut Yatırımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "