Microsoft Edge’den çocuklara özel yenilik


16 Nisan 2021 Cuma 11:50
ABONE OL
Microsoft Edge’den çocuklara özel yenilik

Google Chrome ve Microsoft Edge arasında kıyasıya rekabet sürüyor. Her iki program da kullanıcıları için sürekli olarak yenilikler sunuyorlar. Bu mücadelede son adım Microsoft’tan geldi. Şirket popüler tarayıcı uygulamasına ebeveyn ve çocukları yakından ilgilendiren yeni bir özelliği getirdi.

Uzun süredir beta kanalında test edilen çocuk modu bugünden itibariyle Microsoft Edge kullanıcılarına sunuldu. Microsoft’un getirdiği yenilik ile birlikte aileler, artık çocuklarının web sitelerde gezinmelerini tamamen kendi ellerinde tutabilecekler.

Microsoft Edge yeni özelliğiyle ebeveynleri sevindirdi

Şu anda sadece ABD’deki kullanıcılar tarafından erişime sunulan bu yenilik, çocukların gezindiği siteleri tamamen ebeveynlerin yönetmesine izin veriyor. Özetle çocuk, artık anne ve babanın müsaade ettiği sitelere girebilecek. Böylece daha güvenli olarak gezinti yapmış olacak. Ebeveynler ise çocuklarının internet ortamında neler yaptığını kontrolü altına alabiliyor.

Microsoft Edge için gelen bu yenilik, aktif edildiği sürece yeni bir tasarıma geçiş yapacak. Çocuklar için özel olarak tasarlanan bu arayüz, görünümüyle de tarayıcıda eğlenceli bir gezinme sunacak. Microsoft Edge’nin yararlı olan bu özelliği 5-8 ve 9-12 yaş arasındaki çocukları kapsıyor. Sizler de bu kategorilerden çocuğunuza uygun olanı aktif ederek tarayıcıyı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Aynı zamanda çeşitli özelleştirmeler sayesinde hangi siteye erişim verip vermeyeceğiniz de tamamen sizin elinizde. Normal şartlarda Microsoft, çocuklar için ortalama 70 siteye erişim izni veriyor. Ancak sizler kişiselleştirilmiş ayarlar sayesinde dilediğiniz siteye erişim verebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun güvenli siteler arasında gezinti yapmasını da sağlamış olacaksınız.

Örneğin 912 yaş grubunu seçtiğiniz zaman Microsoft, yeni açılan bir sekmede çocuğunuza uygun haberler sunacak. Sunulan bu haberler  genellikle bilim ve hayvan kategorisini kapsayacak. Şirketin çocuklara sunduğu bu bilgiler, yine Microsoft platformlarından biri olan MSN‘den sağlanacak.

Şu anda Microsoft Edge için sunulan çocuk modu, yalnızca ABD’deki kullanıcılar için erişilebilir durumda. Ancak şirket ilerleyen günlerde bu özelliği tüm kullanıcıları içinde etkin hale getirecektir. Peki sizler bu özelliği nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.
yazarOkan Güleş

1999 doğumlu. Adana Çukurova Üniversitesi'nde okuyor. Yıllardır teknoloji ile ilgileniyor. ShiftDelete.net'te hem bilgilerini paylaşıyor hem de teknoloji editörlüğü yolculuğunda deneyim kazanıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Microsoft Edge’den çocuklara özel yenilik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Edge’den çocuklara özel yenilik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Edge’den çocuklara özel yenilik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!