Microsoft Edge’den verimlilik odaklı yeni özellik


07 Mart 2021 Pazar 12:19
ABONE OL
Microsoft Edge’den verimlilik odaklı yeni özellik

Microsoft Edge kurumsal hayatta çalışan işçilerin verimliliğini büyük oranda arttıracak Links Recall History adlı yeni uzantısını kullanıcılarına açtı. Bu özellikle beraber tarayıcıda daha önce paylaştığınız ya da sizinle paylaşılan bağlantı linklerini kolaylıkla toplu bir şekilde görüntüleyebileceksiniz.

Yakın bir zaman önce Microsoft, Edge için geliştirilen tarayıcı eklentilerinin bulunduğu Add-ons hizmetini hayata geçirmişti. Şu anda halen daha Beta aşamasında olan bu sayfa, Edge‘yi özelleştirmeniz için sizlere bir dolu uzantı sunuyor. Bu uzantılar arasına katılan yeni üyelerden bir tanesi de programı daha verimli kılmayı amaçlıyor. Kaybolan linklerinizi tek bir çatı altında buluşturan eklenti şimdi kullanıcı karşısına çıktı.

Kaybettiğiniz bağlantıları Microsoft Edge sizin için buluyor

Microsoft tarafından geliştirilen çapraz platform web tarayıcısı Edge hız kesmeden yeniliklerine devam ediyor. Platforma dahil edilen son özellik, programın eklenti mağazasında karşımıza çıkan Links Recall History uzantısı oldu. Kullanıcıların verimliliklerini arttırmaya hitap eden bu uzantı, dağınık çalışan kullanıcıların yardımına koşmayı amaçlıyor.

Microsoft Edge

Gün içerisinde çok sayıda bağlantı paylaşan kullanıcılar için gelen yeni uzantı; tarayıcı üzerinden paylaştığınız ya da sizinle paylaşılan tüm bağlantıları özel bir sayfada yayınlıyor. Uzantının arayüzü Edge’nin Geçmiş sayfasına oldukça benzerken, şirket şu anda kullanıcıların geri bildirimlerini topluyor. Edge için bu eklentiyi neden indirmemiz gerektiği sorusuna ise Microsoft şu şekilde yanıt veriyor:

Çalışma hayatımız boyunca çok sayıda bağlantı gönderiyor ve alıyoruz. Ancak onları gerçekten kullanmamız gerektiğinde site adresini ya da onu nerede gördüğümüzü unutabiliyoruz. Bu işlemler zor ve zaman alıcı olabilir. Bağlantıları bulmak için e-postaları kontrol etmek, sohbetlere göz atmak büyük ölçüde zaman ve enerji harcar.

Fakat bu küçük eklenti sayesinde vaktinizi daha verimli kılabilirsiniz. Eklentiyi indirdikten sonra Microsoft Edge tarayıcısının gezinme çubuğunda Paylaşılan Bağlantılar öğesi yer alacak. Bu sayfada, tarayıcı geçmişinizde bulunan bağlantıları kolaylıkla kontrol edebileceksiniz. Şuraya tıklayarak uzantıyı ücretsiz olarak edinebilirsiniz.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Chrome geçicek gibi Edge

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bu Edge çok iyi gidiyor. Birde eski HTML EDGE vardı onda bulunan bir özellik vardı SEKMELERİ KAPATARAK SAKLA özelliği acilen Yeni Edge’ye gelmeli.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Ben hayran kaldım PC formatladim direk bu tarayıcıyı kullanıyorum başka tarayıcı indirmedim bile inşallah daha verimli olur

" Microsoft Edge’den verimlilik odaklı yeni özellik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Edge’den verimlilik odaklı yeni özellik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Edge’den verimlilik odaklı yeni özellik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!