Okunma

Microsoft, Encarta’yı Kapıyor


31 Mart 2009 Salı 13:34
Microsoft, Encarta’yı Kapıyor

İlk olarak 1993’te başlayan ve her yıl yenilenen içeriğiyle sunulan Encarta, sonlanan teknoloji projeleri arasındaki yerini almak üzere. Microsoft’un 31 Ekim 2009 itibariyle yayınını sonlandıracağı Encarta, sadece Japonya’da 31 Aralık 2009’a kadar devam edecek.


Encarta, 2009 sonunda tarihin tozlu sayfaları arasındaki yerini alacak.

Wikipedia’nın gelişimiyle eski popülaritesini yitiren Encarta, 2005 yılında kullanıcıların içerik sağladığı bir formatın denemesini de yapmıştı. 2005 yılı itibariyle 68 bin makale, resim ve videoyu bünyesinde bulunduran Encarta Premium’a internet üzerinden her sene kayıt yaptırarak ya da CD veya DVD’sini satın alarak sahip olunabiliyordu. Encarta’nın kapanmasının ardından kullanıcıların elinde Wikipedia ve Britannica kalacak gibi görünüyor.

:: Encarta’yı hiç kullandınız mı?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft, Encarta’yı Kapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Encarta’yı Kapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Encarta’yı Kapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "