Okunma

Microsoft Eski CEO’suyla Yolları Ayırdı


20 Ağustos 2014 Çarşamba 06:30
Microsoft Eski CEO’suyla Yolları Ayırdı

Şirketin kurucusu Bill Gates’in ardından CEO’luk görevini üstlenen Steve Ballmer uzun yıllar Microsoft’a coşkuyla hizmet vermişti. Onun bu görevden ayrılmasıyla birlikte yakın zamanda koltuğu dolduran Satya Nadella‘dan da beklentiler aynı oranda yüksekti. Neyse ki yeni Microsoft CEO’su mobil ve bulut odaklı vizyonuyla şirkete taze bir enerji getirmeyi başardı.

Öte yandan Ballmer ise CEO koltuğundan ayrılınca, yönetim kurulunda boş gördüğü bir sandalyeye ilişmeyi seçmişti. Bir yandan kişisel girişimlerine devam eden Ballmer, Los Angeles Clippers basketbol takımını satın almak gibi her insanın emekliliğinde yapması gereken aktivitelere girişmişti. Anlaşılan bu yük Ballmer’a fazla gelmiş olacak ki, eski Microsoft CEO’su şimdi yönetim kurulundaki görevinden de ayrıldığını açıkladı.

Basketbola devam

Satya Nadella’ya yazdığı mektupta, yeni basketbol takımı ve eğitim fırsatları gibi diğer sorumluluklarıyla daha fazla ilgilenebilmek amacıyla Microsoft’ta kurul üyeliğinden istifa etme kararı aldığını belirten Ballmer, Nadella’nın “önce mobil, önce bulut” stratejisine de güveninin tam olduğunu ifade etti.

“Kanım 34 yıl boyunca Microsoft diye aktı, hep de öyle akacak” diyen Çarşı grubu üyesi Ballmer, şirketin bugünü ve geleceği hakkında her zaman konuşmaya ve yorumda bulunmaya hazır olduğunun da altını çizdi. Ballmer ayrıca Microsoft’un yükselişiyle birlikte sahip olduğu hisselerden elde edeceği kârı da hatırlatmadan edemedi.

:: Sizce dünden bugüne en iyi Microsoft CEO’su hangisiydi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Microsoft Eski CEO’suyla Yolları Ayırdı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bide ceo çıktı başımıza

 2. SDN Okuru dedi ki:

  çarşı grubu üyesine çok güldüm Allah da sizi güldürsün 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  doğru olanı yapmış microsoft

 4. SDN Okuru dedi ki:

  çarşı ballmer e karşı hahahah

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ballmer reiz de Çarşı taraftarıymış alırım 1 dal.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Çarşı grubu üyesi mi 😀

 7. SDN Okuru dedi ki:

  “Kanım 34 yıl boyunca Microsoft diye aktı, hep de öyle akacak” diyen Çarşı grubu üyesi Ballmer

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Garsi grubumu ???

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Çarşı grubu üyesi Ballmer

  Çarşı grubu derken 😀

" Microsoft Eski CEO’suyla Yolları Ayırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Eski CEO’suyla Yolları Ayırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Eski CEO’suyla Yolları Ayırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "