Okunma

Microsoft, Exper’i Örnek Gösterdi


23 Ağustos 2011 Salı 08:29
Microsoft, Exper’i Örnek Gösterdi

Exper, Microsoft’un her yıl Amerika’nın Los Angeles şehrinde düzenlediği “Dünya İş Ortakları Konferansı“nda Bilge Pisi ürünü ile örnek proje geliştiricisi ödülüne layık görüldü.

Steve Ballmer, Kevin Turner, Jon Roskill başta olmak üzere Microsoft’un üst düzey yöneticilerinin yanısıra dünya genelinde 135 ülkeden 16 bine yakın iş ortağının katıldığı konferansta, Microsoft‘un teknoloji vizyonu, stratejileri ve iş ortaklığı yaklaşımına ilişkin çeşitli konular dinleyiciler ile paylaşıldı.

Konferansın 2011 yılı ödülleri içinde anlamlı bir yer edinen Exper ise Bilge Pisi ile son iki yıldır Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğü “Her Öğrenciye Netbook” projesi ile dünya çapında örnek proje ödülünün sahibi oldu.

Bilge Pisi Herkesi Şaşırttı

Türkiye’de ilk defa onbinlerce öğrenciyi Bilge Pisi ile bilgisayarlı eğitime terfi ettiren projenin ödülü Exper Pazarlama Direktörü Mert Erinç’e Microsoft Ortadoğu ve Afrika bölge yöneticisi Celine Bremaud tarafından verildi.

Microsoft Türkiye OEM’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Çağatay Çopuroğlu, “10 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan Microsoft Türkiye ekosistemi, ülke ekonomisine katkı sağlayan çözümleri ve ürünleriyle ülkemizin bilişimle yeni ve önde olabilmesi için katkı sağlamaya devam ediyor.

Exper’in Bilge Pisi projesi ile örnek gösterilerek ödüllendirilmesi bunun en güzel göstergelerinden biri. Eğitim alanına yeni bir bakış açısı getiren bu proje Türkiye’nin tüm kurumlarında bilginin ve teknolojinin ön plana çıkması ve eğitimin yanısıra, istihdam, sağlık gibi benzeri sorunların, bilişim sektörünün öncülüğünde çözebileceğini açıkça ortaya koyuyor.

Microsoft teknolojileriyle başarılı projeler ortaya koyan iş ortaklarımızın sayısı artıkça sektörümüz daha da güçlenerek Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olacak” dedi.

Kazanılan ödülle ilgili olarak Exper Genel Müdürü Orhan Korkusuz, “Şirket ve son kullanıcıların yanısıra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile iki yıldır sürdürdüğümüz ‘Her Öğrenciye Netbook’ projesinde 53 binden fazla öğrencimizi bilgisayarlı eğitime kavuşturduk. Bu çalışmanın da Microsoft’un üst düzey yöneticilerinin yanısıra dünya genelinde 16 bin iş ortağının katıldığı bir platformda örnek proje olarak ödüllendirilmesinden dolayı çok mutluyuz.

Exper olarak bizi heyecanlandıran bu ödül ile projemizi taçlandıran Microsoft yöneticilerine, çalışanlarına, bu projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı‘na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Liderlik hedefimize bizi bir adam daha yaklaştıran bu ödülleri, önümüzdeki dönemde bilgisayar tutkunlarının beğenisine sunacağımız yeni ürünlerle yinelemeyi hedefliyoruz” dedi.

::Exper’in başarısını nasıl buldunuz?
yazarCem Şahin

Eline geçen her şeyi inceleme potansiyeline sahip olan yazar, bilgisayar donanımları ve yazılımlarının ardından otomobillere de el atmak üzere.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Microsoft, Exper’i Örnek Gösterdi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sim eıum evet 1 2 sim eıum havat evet nc eıum sim eıum 3 sim eıum hanalşijk 721402153321 sim eıum evet nc evet hanm öçakj n smm msn kataöam 1000 2000 sim eıu vete llah ann lshs jhs snsns şşşskjskj man lltly yyy

 2. SDN Okuru dedi ki:

  underground oynuyor benim akrabamın çocuğu!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Fatih projesinde Pardus’un tercih edilmesi ardından böyle bir ödülün gelmesine çok mu şaşırmalı…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ne oyunu arkadaşlar, evde var bir tane var, tarayıcıyı zor açıyor. Zaten 2GB hafızası var. Hangi oyundan bahsediyorsunuz?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  evet microsoft win8 çıkmadan da kırdı parayı, windows 9 ‘u bile finanse ettiler böylece. sömürge ülkem benim.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ben gebze de oturuyorum ve bu netbooktan kardeşime de vermişler ama ben hiç ders için kullanıldığını gö***** oyun oynuyor ç***** önce öğretmenlerimiz bilişim teknolojileri ve interaktif eğitim konusunda bilgilendirilmeli!

 7. Altair dedi ki:

  53 binden fazla netbook yani 53 binden fazla windows lisansı satılmış.Microsoft daha çok satılsın diye böyle bişey yapmıştır

" Microsoft, Exper’i Örnek Gösterdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Exper’i Örnek Gösterdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Exper’i Örnek Gösterdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "