Okunma

Microsoft: “Firefox Dürüst mü?”


17 Ağustos 2009 Pazartesi 06:17
Microsoft: “Firefox Dürüst mü?”

Internet Explorer‘ın genel müdürü Amy Barzdukas, Firefox‘un bir milyar indirilme başarısına şüpheyle yaklaştığını ve bunu dünya internet kullanıcılarıyla paylaşmak istediğini açıkladı. Genel Müdür Barzdukas, “Nereden baksanız  toplamda dünya genelinde 1.5 milyar internet kullanıcısı var. Bir milyarlık indirilme sayısı ilginç bir matematik gerektiriyor” dedi.

Guardian‘a yaptığı açıklamada Barzdukas; “Yaptığım tüm piyasa açıklamalarında insanlara, bu tür devasa sayılara sahip açıklamalara şüpheli yaklaşmalarını söylüyorum” dedi. Firefox’un bir milyar indirilme sayısı içerisinde tabii ki bir kullanıcının çoklu indirmesi de dahil ediliyor. Dolayısıyla bir milyarlık indirilme sayısı demek bir milyar insan tarafından indirilmiş olması anlamına gelmiyor.

:: Amy Barzdukas’ın görüşlerine katılıyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Microsoft: “Firefox Dürüst mü?””

 1. SDN Okuru dedi ki:

  13:13 Seni ve yorumunu can-ı gönülden tebrik ediyorum. Hislerime tercüman oldun:) bende katılıyorum süper mesaj

 2. SDN Okuru dedi ki:

  13:13
  Seni ve yorumunu can-ı gönülden tebrik ediyorum.
  Hislerime tercüman oldun:)

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Saçma, ben bile şu ana kadar en az 30 kere indirmişimdir Firefox’u.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Sadece benim 100 kez indirmişliğim var…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  eee 1milyar ie indirilmiş mi aynı hesaplama yöntemi ile peki ?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Doğru Söylüyoru

" Microsoft: “Firefox Dürüst mü?” konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft: “Firefox Dürüst mü?” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft: “Firefox Dürüst mü?” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "