Microsoft Flight Simulator, yeni modunu tanıttı!


27 Mart 2020 Cuma 19:00
Microsoft Flight Simulator, yeni modunu tanıttı!

Microsoft Flight Simulator için Microsoft ekibi tarafından yepyeni bir video yayımlandı. Yeni video, çok oyunculu mod ile oyunda neler olacağını gösteriyor. Video ile birlikte oyunculara pek çok görseli de beraberinde getiren Microsoft çok oyunculu mod özelliklerini detaylı olarak sundu.

Flight Simulator oyunu

Oyunun yeni özelliği sayesinde diğer oyuncular ile paylaşımlı dünyada etkileşime girebilirsiniz. Halka açık sunuculara, oyuncular farklı yöntemler ile bağlanabiliyor. Bu esnada oyuncular arkadaşları ile beraber oynarken kendi gruplarını da kurabilecekler. Flight Simulator oynayanların potansiyel olarak herkesi görebildiği bu ortamın kapasitesi de Azure sunucularına bağlı. Gerçeği aratmayan dünyada uçan oyuncular, hava trafiğini hesaba katarak oynayacak. Uçak ile irtibat bir an için kaybedilirse yapay zeka (AI) uçağın yerini devralacak. Kuralların oyuncular tarafından belirlendiği oyunun çıkış tarihi henüz belli değil.

Oyunun ana özellikleri

Buradaki en dikkat çekici haber, oyunun büyük bir paylaşımlı çevrimiçi bir dünyaya sahip olması. Ancak, oyunda başka şaşırtıcı seçenekler de var. Dilerseniz bir göz atalım.

 • Gerçek hava durumu ile paylaşımlı dünya
 • Gerçek uçuş trafiği
 • Bir oyuncu ayrılırsa, yapay zeka uçağı uçurmaya devam eder
 • Diğer çok oyunculu modlarda uçuş kurallarını özelleştirebilirsiniz
 • Sunucular bilgileri kolaylaştırır, böylece yalnızca size en yakın uçakları görürsünüz

Hem solo hem grup halinde uçuş keyfi

Çok oyunculu modda oynayabilmeniz için gerçek zamanlı hava durumunu açmanız gerekiyor. Ancak gerçek zamanlı hava trafiği isteğe bağlı açılıp kapatılabilir. Varsayılan ayarlara ve kurallara uymak istemiyorsanız, “tüm oyuncular” seçeneğine dönerek kendi tercihlerinize göre uçabilirsiniz. Oyununuza dahil etmek için diğer oyuncularla gruplar oluşturarak uçabilir veya solo olabilirsiniz. Bir grupta, hava durumunu ve diğer ayarları ayarlayabilirsiniz ama bu durumu yalnızca gruptaki kişiler deneyimleyebilir.

Flight Simulator

Windows Central’dan Samuel Tolbert’e göre, Microsoft Flight Simulator, kitlesini yeniden ele geçirmeyi amaçlıyor. Microsoft, bu yılın başlarında küçük bir yol haritası verdikten sonra oyun tasarımının farklı unsurları üzerine bir dizi güncelleme ve video vermeye devam etti.

Oyunun tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft Flight Simulator, yeni modunu tanıttı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ne zaman çıkacak bu oyun

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güzel olmuş

" Microsoft Flight Simulator, yeni modunu tanıttı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Flight Simulator, yeni modunu tanıttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Flight Simulator, yeni modunu tanıttı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
 8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
 9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
 10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)