Okunma

Microsoft HoloLens binlerce sattı!


27 Ocak 2017 Cuma 20:30
Microsoft HoloLens binlerce sattı!

Microsoft, artırılmış gerçeklik başlığı HoloLens’in satışlarından oldukça memnun. Peki, binlerce satış Microsoft HoloLens için yeterli mi?

Microsoft HoloLens satışlarını yeterli görüyor

Microsoft tarafından Aralık ayında sadece belirli ülkelerde satışına başlanan HoloLens artırılmış gerçeklik başlığının, net rakam verilmese de binlerce adetlik satış gerçekleştirdiği ifade ediliyor. Microsoft Store üzerinden 3 bin dolarlık fiyat etiketiyle satışı sunulan HoloLens’in Developer Edition ve Commercial Suite olmak üzere iki farklı seçeneği bulunuyor.

İngiltere’de gerçekleştirilen BETT eğitim teknolojileri konferansında konuşan HoloLens ekibinden Roger Walkden, binlerle ifade edilen satış rakamının Microsoft için yeterli olduğunu açıklamış durumda.

17-01/27/microsoft-hololens-2.jpg

Walkden, Microsoft HoloLens’in yüksek sayılarda olmadığını ve pahalı olan artırılmış gerçeklik başlığını yüzlerce, binlerce ya da milyonlarca satmaya çalışmadıklarının altını çiziyor. Walkden ayrıca, ürünün satış seviyesinden oldukça memnun olduklarını ve bunun tek ihtiyaçları olduğunu da sözlerine ekliyor.

Microsoft yetkilisine, Microsoft HoloLens için üretim maliyetleri düştüğünde gelecekteki planların ne olduğu sorulduğundaysa, ürünün henüz ilk versiyonunda olduğu ve sanal gerçeklik pazarının yeni olduğu belirtiliyor. Bir yol haritası olduğu ve bunun takip edildiği söylenirken, HoloLens’in kullanıcıları yolculuklarına çıkarmak için, şirketin ihtiyaç duyduğu tek aygıt olduğu belirtiliyor.

:: Gelecekte fiyatı düştüğünde Microsoft HoloLens almayı düşünür müsünüz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Microsoft HoloLens binlerce sattı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Gördüğüm en başarılı sanal gerçeklik başlığı. Diğerleri yalan…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  E yetsin yani.. Fiyatı düşsün bizde alalım artık. VR bittiğinde bu devreye girer. Umarım kontrollerini daha esnek yaparlar.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hololensin daha zamanı değil. Gelecek teknolojisi olduğu için pahalı. Fiyatı gelecekte ucuzlayacak ve herkes bundan bir tane alacaktır. Kullanım alanları vr dan daha geniş. Hem daha iyi vr deneyimi sunabiliyor. Hem ar hem vr olabiliyor. Göz ile aynı çözünürlükte olması bir başka artısı.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle alırım

" Microsoft HoloLens binlerce sattı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft HoloLens binlerce sattı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft HoloLens binlerce sattı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "