Okunma

Microsoft Hololens ile Astronot Eğitilecek!


19 Şubat 2016 Cuma 09:15
Microsoft Hololens ile Astronot Eğitilecek!

Technologyreview‘in haberine göre, kendi sektörlerinin dünya genelinde büyük oyuncularından olan iki kuruluş, güçlerini birleştirme yoluna gittiler. Bu sayede NASA, uzay yolunda Microsoft’un desteğine sahip olacak.

Ulusal Havacılık Ve Uzay Dairesi (NASA), astronotlarının eğitimi ve uzaktan kumanda kontrolü desteği ile çalışan uzay araçlarının, dünya üzerinden kontrolü konusunda Microsoft’un teknolojisini kullanma yoluna gitti.

16-02/18/15-013.jpg

Hololens adıyla bilinen, giyilebilir ekran teknolojisi, firmanın deyimine göre, insan ile teknoloji arasındaki duvarları yıkmak hedefi ile kullanıcılarına sunulmuştu.

Dünya üzerinden uzaydaki astronot ve uzay aracı kontrolünü sağlayarak güvenlik duvarını arttırma hedefini taşıyan projenin, ne zaman uzay pratiğinde kullanılacağı henüz açıklanmış değil.

16-02/18/nasa-microsoft-1455815171.jpg

Fakat firmanın insan ile teknoloji arasındaki duvarların kaldırılması fikriyle yol çıkıp, insan ile uzay arasındaki duvarları yıkabilecek duruma gelebileceğini söyleyebiliriz.

:: Microsoft ve NASA’nın işbirliğinin, insanoğluna faydası olacağını düşünüyor musunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft Hololens ile Astronot Eğitilecek!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu holoğram da oldukça işimize yarayacak anlaşılan 3d yazıcılar gibi…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    video da oculusta var ne iş… işi microsoft degil nasa kendisi yapıyor…

" Microsoft Hololens ile Astronot Eğitilecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Hololens ile Astronot Eğitilecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Hololens ile Astronot Eğitilecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "