Okunma

Microsoft İkna Etti!


08 Ekim 2009 Perşembe 10:48
Microsoft İkna Etti!

Avrupa Komisyonu, Microsoft‘un Avrupa’daki Windows kullanıcıları için hazırlayacağı, ve onlara  tarayıcılarını seçme özgürlüğü kılacak olan Browser Ballot projesini test etmeye karar verdi. Aylardır bunun üzerine tartışmalar dönmekte, Microsoft da geri adım atmamakta kararlıydı. Microsoft ayrıca, açık kaynak komünitesini, Microsoft ürünlerinin teknik dökümanlarıyla ve üçüncü parti yazılımcılarla destekleyeceğini bildirdi.

Ocak ayında, Avrupa Komisyonu, Microsoft’un Avrupa’daki tarayıcı rekabetini, Internet Explorer dayatmasyla zora soktuğunu ve hak çiğnediğini iddia etmiş, Microsoft da buna karşı, kullanıcının istediği tarayıcıyı kullanabilmesini sağlayan Browser Ballot projesini, 11 Haziran‘da Avrupa Komisyonu’na sunmuştu. O tarihten beri projeyi onaylamak istemeyen, Microsoft’un daha farklı çözümlere gitmesini isteyen komisyon, sonunda ikna oldu ve bu projeyi test etmeye karar verdi.

:: Tarayıcı seçme özgürlüğünüz ile birlikte, varsayılan tarayıcınızın ne olmasını isterdiniz?




yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft İkna Etti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft İkna Etti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft İkna Etti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "