Microsoft hedefine 40 milyon kişiyi koydu


08 Ekim 2019 Salı 11:21
Microsoft hedefine 40 milyon kişiyi koydu

Geçen yılın verilerine göre, dünya nüfusunun neredeyse yarısı internete bağlı. Bu pozitif bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Ancak, internet bağlantısı olmayan milyarlarca insan olduğunu da unutmamak gerekiyor. Microsoft internet bağlantısı olmayan insanlar için harekete geçti. Hedef 40 milyon kişi.

Microsoft internet için gaza bastı

Amerikalı şirket 2017 Airband Initiative projesi ile ABD’de internet erişimi sağlama çalışmalarını hızlandırdı. Şimdi bu projesini Afrika, Latin Amerika ve Asya için de sunmaya hazırlanıyor. Şirket, 2022 yılına kadar dünyanın dört bir yanındaki 40 milyon insanı internete bağlamayı hedefliyor. Tabii bu planın bir sırası var. Şirket ilk olarak, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika’daki kırsal bölgelerdeki insanlara odaklanacak.

Microsoft planları ile ilgili açıklama yaptı. Uygun maliyetli ve güvenilir internet erişimi oluşturmak için yerel ISS’ler ve topluluklarla çalışacak olan şirket, dört aşamalı bir projenin söz konusu olduğunu belirtti. Ayrıca, geniş bir alanda internet erişimi sağlamak için çalışmalar da yapılıyor.

Konuyla ilgili bir duyuru yapan Microsoft yöneticilerinden Shelley McKinley, ‘Deneyimlerimiz, bağlantıdaki boluşları kapatmak için çok paydaşlı bir yaklaşım kurulması gerektiğini gösteriyor’ dedi.

Dünyaya interneti yaymak için harekete geçen Microsoft, bu çalışmalarını ABD’nin kırsalında da sürdürüyor. Şirket, Iowa, Illinois, Kansas, Nebraska, Oklahoma ve Texas’ta 9 milyondan fazla kişiye yüksek hızlı internet erişimi sağlamayı hedefliyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft hedefine 40 milyon kişiyi koydu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Ucuz internete erişim istiyoruz eyyy telekomünikasyon firmaları.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  O 40 milyon kişi ve akrabaları aynı anda microsoft ürünlerini kullanmayı bıraksa yaklaşık 100 milyon kişi yapar büyük kayıp olur microsoft için. İflasın ayak sesleri

" Microsoft hedefine 40 milyon kişiyi koydu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft hedefine 40 milyon kişiyi koydu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft hedefine 40 milyon kişiyi koydu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!