Okunma

Microsoft İş Ortaklarına Büyük Fırsatlar Sunacak


10 Temmuz 2012 Salı 12:29
Microsoft İş Ortaklarına Büyük Fırsatlar Sunacak

Microsoft’un dört gün boyunca süren yıllık dünya çapındaki iş ortakları konferansı WPC 2012’nin açılışı önceki gün Microsoft CEO’su Steve Ballmer tarafından gerçekleştirildi.

Dünya çapındaki 640 binden fazla iş ortağının başarılarının kutlandığı ve gelecek yıl içerisinde sunulacak olan ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı konferansta şirketler için yeni bir dönemin başlamasını sağlayacak iş ortakları fırsatlarına dikkat çekildi.

Windows 8 ile birlikte gelen ekosistem yenilikçiliği ve Windows 8’in nasıl kurumsal ölçeğe uygun tasarlandığınının tüm ayrıntıları ile ele alındığı konferansta Office ürünün başarısı ile Office 365 için sunulan yeni yatırımlar da anlatıldı.

Etkinliğin açılışında bu yılın Microsoft tarihinde en büyük ürün ve hizmet lansman yılı olacağına dikkat çeken Steve Ballmer, “İş ortaklarımızın işlerini büyütmeleri için büyük fırsatlar sunuyoruz. Yenilenen Windows ürün ailesi ve Office 365 Microsoft iş ortaklarına çok geniş imkanlar sunuyor. Ortak müşterilerimiz için mükemmel şeyler yapma fırsatları hiç bu kadar büyük olmamıştı. Microsoft iş ortağı olmak için daha iyi bir zaman olmamıştı” diye konuştu.

Her saniyede 1 Office satılıyor

Açılışta dünyanın dört bir yanından gelen yaklaşık 16 bin katılımcının önünde konuşan Microsoft Office Bölümü başkanı Kurt DelBene ise şu an dünyada bir milyardan fazla kişinin Microsoft Office kullandığını açıkladı.

Bu büyümedeki en büyük payın şu ana kadarki en popüler Office sürümü olan Office 2010’e ait olduğunu belirten DelBene, “Office Bölümü hiç olmadığı kadar güçlü ve iş ortaklarımız bu başarının en önemli parçası” dedi.

Dünya çapında her saniyede bir Office 2010 kopyası satıldığına da dikkat çeken DelBene, Microsoft’un Office 365 iş ortaklarına yönelik Office 365 Open ve Office 365 AdvisorsProgram güncellemeleri adı verilen iki yeni yatırımını da duyurdu.

İş Ortakları Diğer İdarecileri Dinleyecek

Konferansta bugün ve Araçlar Departmanı Başkanı Satya Nadella, Microsoft İş Çözümleri Bölümü Başkanı Kirill Tatarinov ve Windows Phone Pazarlama Kurumsal Başkan Yardımcısı Thom Gruhler, Microsoft iş ortakları ve müşterileri için sunulacak olan yeni ürün fırsatlarından bahsedecek.

Çarşamba günü ise Global İş Ortağı Grubu Kurumsal Başkan Yardımcısı Jon Roskill doğru ürünler, doğru yerel ekip hizalaması ve doğru büyüme fırsatı arasındaki dengeyi bulmak hakkında bir konuşma yapacak.

Microsoft COO’su Kevin Turner’ın Microsoft ile ortak çalışmanın sağlayacağı rekabet avantajlarını anlatacağı konuşmasının ardından konferansa konuk olarak katılan ünlü doktor, yazar ve akıl-beden-ruh hareketinin fikir lideri Deepak Chopra konferansı sonlandıracak.

 
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft İş Ortaklarına Büyük Fırsatlar Sunacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft İş Ortaklarına Büyük Fırsatlar Sunacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft İş Ortaklarına Büyük Fırsatlar Sunacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "