Okunma

Microsoft: İyi Olan Kazansın


22 Mayıs 2008 Perşembe 21:00
Microsoft: İyi Olan Kazansın
Yeni nesil konsolların satış raporları her ay yayınlanmaya devam ederken; ABD’de Xbox 360, Wii ve PlayStation 3 arasında 10 milyon satışı geçerek bayrağı taşıyan Microsoft‘un konsolu olmuştu. Ancak görünüşe bakılırsa Microsoft, konsoluna çok daha fazla güveniyor. Bu satışı yakalamasında, rakiplerinden neredeyse bir yıl önce piyasaya çıkmasının büyük etkisi de bulunan Xbox 360 için yeni hedef 100 milyon satışa ulaşmak.

Bitiş Çizgisi 100 Milyon

Microsoft Games Studios Yardımcı Başkanı Shane Kim, konsol savaşlarının kesin galibinin 100 milyon satışı geçen taraf olacağını vurgulayarak yeni bitiş çizgisini bu şekilde belirlemiş oluyor. Nintendo Wii’nin dünya çapında şimdiden 25 milyonu geçen (Xbox 360 henüz 19 milyonda) inanılmaz satış ivmesi ve oyuncuları istikrarlı şekilde kendi safına çekmeye başlayan Sony PlayStation 3 göz önüne alındığında ise, Microsoft’un kendi koyduğu hedefe ilk olarak ulaşması pek de mümkün görünmüyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft: İyi Olan Kazansın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    linuxcular aldınızmı boyunuzun ölçüsünü!…

" Microsoft: İyi Olan Kazansın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft: İyi Olan Kazansın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft: İyi Olan Kazansın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "