Okunma

Microsoft Kaderine Razı Geliyor


22 Ekim 2007 Pazartesi 13:00
Microsoft Kaderine Razı Geliyor
Geçtiğimiz yıllarda yaşanan bir tekel davası Avrupa Birliği’yle yazılım devi Microsoft’u karşı karşıya getirmiş, uzunca süren davalardan sonra tekelcilik konusunda Microsoft suçlu bulunmuştu. Microsoft Avrupa Birliği ile daha yakından çalışarak bu tür sorunları engelleme yoluna gideceğini söylüyor. Diğer taraftan nelerin bu davada konu olduğunu düşününce Microsoft’un müteakip cezaları engellemek için oldukça fazla çalışması gerektiğini söyleyebiliriz. Bunlardan birisi Media Player’ın Windows’la beraber dağıtılması, diğeri ise geliştiriciler için işletim sisteminin kapalı kalmış noktalarının yeterince açılmaması.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Kaderine Razı Geliyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hakkettiğini alıyor. rekabeti ortadan kaldırmak çin elinden geleni yapıyordu

" Microsoft Kaderine Razı Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Kaderine Razı Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Kaderine Razı Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "