Okunma

Microsoft Kinect için yolun sonuna gelindi!


25 Ekim 2017 Çarşamba 19:00
Microsoft Kinect için yolun sonuna gelindi!

Microsoft tarafından 2010’nin Kasım ayında Xbox 360 ile birlikte tanıtımı gerçekleştirilen Kinect, herhangi bir çevre birimine ihtiyaç olmadan sadece el, kol ve bacak hareketleriyle oyun oynayabilme imkanı sunduğunun açıklaması ile birlikte oyun dünyasında büyük bir heyecana neden oldu.

Ancak, aradan geçen yedi yıllık süre boyunca Kinect’in, Playstation karşısında her geçen gün kan kaybetmesi Microsoft’un bu teknolojisi ile kullanıcılara iyi bir oyun deneyimi sunamadığını kanıtladı.

Son dönemde hakkında onlarca farklı haber ortaya atılan Microsoft Kinect için yolun sonuna gelindiği, Fast Co Design tarafından duyuruldu.

Microsoft Kinect üretimi sonlandırıldı!

Microsoft, piyasaya çıkışında bu yana 35 milyon adet satış rakamına ulaşan Kinect’in üretimini durdurdu. 2011 yılının en hızlı satan tüketici elektroniği ürünü olarak Guinness Rekorlar Kitabına giren cihazın, adından söz edilmemesine rağmen Microsoft’a büyük bir katkı sağladığı ifade ediliyor.

Microsoft Kinect

Xbox One ile Kinect’i daha popüler hale getirmeye çalışan, ancak yanlış fiyat politikası ve ürünün özellikleri ile beklentileri karşılayamayan Microsoft, buna rağmen ürüne has bir oyuncu kitlesi oluşturmayı başardı.

Kinect’in başarısız bir proje olarak göz ardı edilmemesi gerektiğini belirten uzmanlar, ürün için yapılan araştırma ve donanım çalışmalarının Microsoft’un ürünlerini ileriye taşımasına yardımcı olduğu ifade ediliyor.

Örneğin HoloLens, derinlik algılama için Kinect’te kullanılan teknolojilere ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra son dönemde birçok dizüstü bilgisayar, insanların yüzlerini tanımak için Kinect’in öğrenimlerini kullanan Windows Hello kameralar ile birlikte geliyor. Microsoft, en yeni Windows Karma Gerçeklik kulaklık setinde bile bazı Kinect teknolojilerini kullanıyor.

:: Microsoft Kinect hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft Kinect için yolun sonuna gelindi!”

  1. godzilla87 dedi ki:

    oyun geliştiricilerine yeterince desteklenseydi, çok güzel alet aslında

  2. oguzhanguney dedi ki:

    üzücü

" Microsoft Kinect için yolun sonuna gelindi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Kinect için yolun sonuna gelindi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Kinect için yolun sonuna gelindi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "