Okunma

Microsoft Korkmuyor!


01 Ekim 2009 Perşembe 09:01
Microsoft Korkmuyor!

Internet Explorer 8, piyasadaki en hızlı ve gelişime açık bir tarayıcı olmadığından, ve rakipleri bu özelliklere sahip olduğundan, birçok kullanıcı bu tarayıcının rakiplerini (Firefox, Chrome, Opera, Safari) kullanmayı tercih ediyor. Fakat görünen o ki Microsoft için bu durum çok da önemli değil. Zira Microsoft CEO‘su ve bilişim dünyasının en renkli simalarından biri olan Steve Ballmer, rakiplerinin kendilerini korkutmadığını, hatta kendi gözünde diğer tarayıcıların çer çöp olduğunu açıklamaktan çekinmiyor.

Steve Ballmer, konuşmasında; “Bizim popülaritemize en yakın tarayıcı Firefox. Chrome’u ciddiye bile almıyorum. Safari de aynı şekilde. Firefox ise farklı bir yerde. Ciddi bir rakip mi diye sorarsanız, belki derim. Fakat Internet Explorer 8’in yanına bile yaklaşamazlar. Tarayıcımız, kurumsal çalışmanın ürünü. Bunun da avantajlarını sonuna kadar kullanıyor. Diğer tarayıcılara amatörce yapılan işler gözüyle bakıyorum. Her şey basit bir arama kutusuyla mı bitiyor? Yoksa başka şeyler de önemli mi? Rakiplerimiz bunun cevabını doğru versinler öncelikle” dedi. Görünen o ki Steve Ballmer’ın kendisine ve firmasına güveni tam.

:: Steve Ballmer’ın konuşması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Microsoft Korkmuyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaşlar illede firefox diyoruz. Savunuyoruz, seviyoruz, günlük hayatta kullanıyoruz ama maalesef bende tasarım yaparken chromu, firefox’u yok sayıyorum. Çünkü Google Analytics’denn gördüğüm kadarıyla giriş yapan müşterilerin %70-%80’i internet explorer kullanıyor. Durum böyleyken maalesef birazda ie’ci olmak lazım.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  IE mi? Herhalde 2-3 ayda 1 kere kullandığım bir program… FF mi? Hafta boyunc, sabah 1 açıyorum, akşama kadar kapatmıyorum. Şişiyor mu, hayır! FF’den çok memnunum.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ie8 benim tarayıcım

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ie yide firefoxuda cromeyide Yerine göre kullanıyorum.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  hadi ordan. chrome’u ciddiye almıyormuş.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  firefox 3.7 den sonra konusmları değişir bence… ama diğer tarayıcılar için söylediklerine hak veriyorum…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  firefox a bende ön yargı ile yaklaşıyordum (bundan 3 sene önce) fakat bir nedenden dolayı firefox kullanmak zorunda kaldım ve o gün bugündür ie nin yüzünü görmedim görmekte istemiyorum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bende senin tarayicini kaale almiyorum .

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Firefox, ie8 tarayıcısından bir çok açıdan daha kaliteli bir tarayıcır. Fakat ceo’nun bundan haberi yok. Rakiplerini küçümseyen, rakiplerinin ayakları altında ezilir.

" Microsoft Korkmuyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Korkmuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Korkmuyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "