Okunma

Microsoft Korsanı Bağrına Bastı!


01 Mayıs 2009 Cuma 14:25
Microsoft Korsanı Bağrına Bastı!

Windows 7 için bir süredir XP Modu ve diğer özelliklerin tartışması sürerken, bu sefer öyle bir yenilik geldi ki, Microsoft Microsoft olalı böyle bir karar almamıştır. Redmond merkezli yazılım devinin yeni nesil işletim sistemi, korsan kullanıcılar için de güvenlik güncellemelerini sektirmeden yapacak!

Sebep: Conficker

Böylesi radikal bir kararı almalarının sebebini ise, Windows Client Enterprise Security Yöneticisi Paul Cooke, firma itibarını korumak olarak açıklıyor. Zira Microsoft’un ilaç olarak güvenlik yaması yayınladığı Conficker ve benzeri birçok zararlı yazılımın yayılmasında en büyük etken, otomatik güncellemelerini kapatan korsan Windows XP yüklü bilgisayarlar.

Her ne kadar bilgisayarında güvenlik yazılımı bulundurmamak ve korsan yazılım kullanmak gibi önemli riskleri alan son kullanıcı olsa da, Conficker olayında görüldüğü gibi kabak yine Microsoft’un başına patlıyor. Tam olarak bu sebeple de, Windows 7‘nin hangi sürümünü, hangi şekilde edinmiş olursanız olun, önemli güvenlik güncellemelerini tıkır tıkır gerçekleştirebileksiniz.

Elbette Microsoft, ekmeğine kan doğrayan korsan Windows 7 kullanıcılarına göz açtırmamak için başka önlemler üzerinde çalışıyor. İşletim sistemine çeşitli kısıtlamalar getirmek gibi yenilikçi fikirlerin de yer aldığı bu çalışmaları, Windows 7 çıktığında hep beraber görebileceğiz.

:: Microsoft’un bu kararını nasıl buldunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Microsoft Korsanı Bağrına Bastı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  microsoft un her zaman ki pazarlama strateji. Korsan kullan alış başka birşey kullanma. Windows’a mecbur ol. Yaygın işletim sistemi yaygın program desteği. Korsan kullanıcılar sayesinde hiç bir platformun sahip olmadığı kadar çok program seçeneği ile tek işletim sistemi oldu…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  istesede istemese de zaten güncellemeler bir şekilde yapılıyordu 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yavaş yavaş yola gelmeye başladılar…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  bence w7 yi herkezin kullanmaini isityor buda demek oluyorki bu isletim sistemine güveniyor pentrasyon bir şirket için oldukça önemlidir

" Microsoft Korsanı Bağrına Bastı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Korsanı Bağrına Bastı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Korsanı Bağrına Bastı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "