Okunma

Microsoft Linux’tan Korkuyor


06 Ağustos 2009 Perşembe 08:25
Microsoft Linux’tan Korkuyor

Microsoft uzun bir süredir Linux’u kendine ciddi bir rakip olarak görmüyordu. Ancak şirketin Security and Exchange Commission’a (SEC) sunduğu raporda ilk kez Linux, Windows’a ciddi bir rakip olarak gösterildi.

Microsoft’un yıllık olarak yayınladığı raporda Ubuntu’nun yapımcısı Canonical ve Linux dağıtımcısı Red Hat, şirketin Windows bölümünün en büyük rakipleri olarak gösterildi. Linux’un gelişmekte olan pazarlarda ve netbook sınıfı ürünlerde Windows’a ciddi bir rakip olduğu belirtilen raporda daha önceleri olduğu gibi Apple’da rakipler arasında gösterildi.

Linux’un dışında bu sene ilk kez Google Android ve Opera da rakipler listesinde yer aldı.

:: Microsoft, Linux’tan korkmaya mı başladı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Linux’tan Korkuyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Son zamanlarda WİNE vb exe, dll dosyaları için yapılmış emulatörler ile birlikte linux güçlenecektir. Windowsun en büyük avantajı windows altında çalışan programların linuxda çalışmamasıydı. Alışkanlıklardan vazgeçmek zordur. Ancak açık kaynak kodlu sistemin yaratıcıları bu farkı yavaş yavaş kapatıyorlar. Bill amcamız elindeki gerçek teknolojiyi ürünlerine koymuyor zira microsoftun teknolojik gelişimi ile tüketicinin alım gücünün gelişimi aynı hızda değil. Bill amca ticari açıdan haklı olarak biraz bizi oyalıyor gibi. Mükemmel OS yerine pazar payı geniş ve dertsiz OS üzerinde çalışıyor. Eğer emulatör olayını daha da geliştirirse linuxçular windowsdan linuxa kayış başlar. Ciddi bir kayış olmasada olur…

" Microsoft Linux’tan Korkuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Linux’tan Korkuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Linux’tan Korkuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "