Okunma

Microsoft Logo Değiştirdi


12 Aralık 2007 Çarşamba 22:00
Microsoft Logo Değiştirdi
Fazla açıklama yapılmadan Microsoft‘un sitesinde ortaya çıkan duruma göre "PlaysForSure" logosu yerine, aynı özellikleri destekleyen "Certified for Windows Vista" logosuna dahil oldu. Microsoft‘un yaptığı minik açıklamalara göre, logo yepyeni bir yüz haline geliyor ve gereksinimlerin birebir aynısı bu logo içine dahil ediliyor. Kısaca artık "PlaysForSure" logosu yok!  "Certified for Windows Vista" logosuna bağlı kalmak zorundayız.

Vista Desteği ile İlgili Sorunlar?

Microsoft, Windows Vista işletim sistemi ile ilgili ciddi destek sorunları devamlı yaşadı ve yaşıyor. Eğer detaylı bir şekilde takip ettiyseniz bilirsiniz. Vista‘nın ilk deneme sürümlerinde XP işletim sisteminin sürücüleri kesinlikle çalışmayacak deniyordu. Çünkü çok farklı bir sürücü altyapısı kullanılmaktaydı. Fakat daha sonra bu değişimi göze alamadı ve şu anda XP sürücülerini çok rahat bir şekilde olmasa da Vista işletim sisteminde kullanabiliyorsunuz.

Kendi Ürününe Destek Veremedi!

Microsoft‘un Zune adlı ürününün piyasaya ilk sürüldüğünde Vista sürücüsü yoktu! Bu yüzden oldukça garip bir duruma düşen Microsoft, kısa süre içerisinde sürücülerini güncelleyecek buna destek verdi. Gerçekten ilginç bir durum!

Creative Zor Günler Geçirdi!

Windows Vista çıktığında farklı bir sürücü desteği sunarken, yapısal değişimler oldu. Bu durumun ardından da ona göre hazırlanmış olan Creative‘in neredeyse tüm ürünlerinin sürücülerinde sorun çıktı ve uzun bir süre Creative gibi bir firmanın özellikle ses kartında Vista‘da sorun yaşadığını ya da tam performansta kullanılamadığını biliyoruz. Bunun sebebi firmalar arası anlaşmazlık mı, yoksa başka bir şey mi acaba?

Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Logo Değiştirdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bende birden heycanlandım butun windowslarınmı şekli deişio die:(

" Microsoft Logo Değiştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Logo Değiştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Logo Değiştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "