Microsoft bir kapatma kararı daha aldı!


26 Haziran 2020 Cuma 18:35
Microsoft bir kapatma kararı daha aldı!

COVID-19 salgınının negatif etkisi iş dünyasını etkilemeye devam ediyor. Bu bağlamda Microsoft mağazaları için alınan yeni bir karar birçok işletmeyi şaşırttı. ABD’li yazılım şirketinden bu konu hakkında bir açıklama geldi.

Microsoft mağazaları kalıcı olarak kapatılıyor

Son günlerde veri hırsızlığı ile suçlnan Microsoft, bugün yaptığı açıklamada stratejik bir değişikliği hayata geçirdiğini ifade etti. Alınan bilgilere göre bu değişiklik kapsamında bazı servisler kapatılacak, bazıları ise yeniden yapılandırılacak.

Kısa bir süre önce kendisine ait olan Mixer isimli yayın platformunun yayın hayatına son veren 45 yıllık şirket, perakende mağazalarını dijital bir ortama taşımaya karar verdi. Bu satış merkezlerinde çalışanlara ne olacak?

Microsoft mağazaları

Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı David Porter, yayımladığı ilgili iletisinde şunları söyledi: “Ürün portföyümüz büyük ölçüde dijital projelere doğru evrildi ve dijital ortamlardan yaptığımız satışlarımızın oranı arttı.”

“Yetenekli ekibimiz, müşterilere dışarıda var olan mağazaların sunabileceği hizmetlerin ötesinde bir hizmet verebileceğini kanıtladı. Mağazalarımıza minnettarız ve bu mağazalarımızın sağladığı hizmetleri İnternet’e taşıyoruz.”

Microsoft

Perakende mağazalarının ürünlerini Microsoft.com’a taşıyan yazılım firması, bir duyuru daha yaptı. Buna göre Londra’da, New York’ta, Sydney’de ve Redmond’da ziyaret edilebilen Microsoft deneyim mağazaları açık kalacak.

Bu mağazalarda çalışanların iş hakkına son verilmeyecek. Ayrıca Microsoft’un Xbox ve Windows ürünlerine daha fazla yatırım yapacağı da öğrenilen bilgiler arasında yer alıyor. Dünyada 116 adet Microsoft mağazası mevcut.

Microsoft Store

116 adet mağazanın 107 tanesi Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veriyor. Perakende mağazası adına emek veren bütün çalışanların iş konusundaki ihtiyaçları Microsoft.com üzerinden karşılanacak. Bu kararlar hakkında neler düşünüyorsunuz?
Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

microsoft veride çalar appleden işletim sistemide kopyalar
felanı filanı işte

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

İflasınıda görürüz inşallah

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Taş gibi şirket hiç bir şey olmaz, akıllı olan Web e geçer.

" Microsoft bir kapatma kararı daha aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft bir kapatma kararı daha aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft bir kapatma kararı daha aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2