Okunma

Microsoft yeni bir gamepad yapıyor!


30 Ekim 2018 Salı 13:07
Microsoft yeni bir gamepad yapıyor!

Oluşturduğu ergonomik oyun kontrolcüleriyle konsol dünyasında da adından sıkça söz ettiren Microsoft, bu sefer yeni bir kontrolcü üzerinde çalışmalara başladı. Microsoft mobil gamepad üzerinde çalışıyor!

Microsoft mobil gamepad üretecek!

Özellikle son zamanlarda oyun konsolu üzerine ilginç hamlelerde bulunan Microsoft, bu sefer mobil pazara doğru hamleler yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz ay, Xbox One için klavye ve fare desteğini sunacağını söylemiş olan Microsoft, yeni yayınlanmış olan Xbox One beta güncellemesi ile (1811) bu desteği kullanıcılara ilk defa sundu. Bugün ise yeni çıkan bir bilgiye göre, Microsoft mobil cihazlar için bir gamepad hazırlıyor.

microsoft mobil gamepad

Tahmin ediyoruz ki bu cihaz, özellikle Xbox One’dan mobil cihazlara yayın yapmanızı sağlayan servis için piyasaya sunulacak.

Şimdilik geliştirme aşamasında olan yeni mobil gamepad, modüler bir yapıda olacak. Yani Nintendo Switch kontrolcüleri gibi, birbirinden bağımsız olarak kullanılabilecekler. Ekstra olarak, alttaki resimden görebileceğiniz üzere modüler yapı, tek bir parça şeklinde birleştirilip sanal gerçeklik kontrolcüsü olarak da kullanılabilirler.

microsoft mobil gamepad sdn

Konsollar açısından baktığımızda Microsoft, uzun dönemde konsol algısını tamamen değiştirecek bir cihaz hazırlığında gibi görünüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft yeni bir gamepad yapıyor!”

  1. I8 dedi ki:

    Bide titreme eklesinler efsane

" Microsoft yeni bir gamepad yapıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft yeni bir gamepad yapıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft yeni bir gamepad yapıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "