Sizi parmak izinizden tanıyan klavye!


16.06.2017 13:00:00
Sizi parmak izinizden tanıyan klavye!

Microsoft, bütünleşik parmak izi okuyucusuna sahip Modern Keyboard adlı ürününü duyurdu. Surface Keyboard halefi olarak nitelendirilen yeni klavye dayanıklı ve ince tasarımıyla benzerlikler taşırken, sadece birkaç özelliğiyle ayrılıyor.

Microsoft Modern Keyboard teknik özellikleri

Başta da belirttiğimiz gibi dahili parmak izi okuyucu Fingerprint ID ve kablosuz bağlantının dışında ürünü kablolu olarak da kullanabilme olanağıyla Modern Keyboard dikkat çekmeyi başarıyor. Parmak izi okuyucu ise klavyenin sağ tarafında yer alan Windows tuşunun yerine konumlandırılmış durumda.

17-06/16/microsoft-modern-keyboard-parmak-izi-okuyucu-fingerprint-id-sdn-02.jpg

Parmak izi sensörü altına gizlenmiş olan bu tuşu normal tuşlardan ayırt etmek oldukça zor. Tuş sayesinde Windows Hello aracılığıyla hem Windows 10’a hem de web sitelerine giriş yapmak mümkün. Klavyenin Windows 10, macOS ve Android’in son sürümleriyle uyumlu olduğunu da belirtelim.

17-06/16/microsoft-modern-keyboard-parmak-izi-okuyucu-fingerprint-id-sdn-03-1497612476.jpg

Yakın zamanda piyasaya sürüleceği belirtilen Microsoft Modern Keyboard, yaklaşık 130 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

:: Microsoft Modern Keyboard’u beğendiniz mi?


 • yazarİlker Şekercioğlu

  Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Sizi parmak izinizden tanıyan klavye!” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   gereksiz. klavyedeki butonlar, ascii kodunu gönderip dönüştürmek için var. parmak izini de okuyup işlem yapması çok saçma

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Tasarım çok hoş zaten klavye dediğin minimalist bir tasarım üzerine olmalı Microsoft ve Apple bu konu da başarılı ama pahalı

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Biraz Apple'ın klavyesine benziyor. Hoş bir tasarım olmuş.

  Yorum yazın

  Geri bildirim