Okunma

Microsoft, Cep Telefonlarını Yedekleyecek


07 Şubat 2009 Cumartesi 01:41
Microsoft, Cep Telefonlarını Yedekleyecek

Microsoft My Phone olarak adlandırılan servis, Windows Mobile 6 işletim sistemine sahip olan telefonlarda bulunan verileri, internet ortamına aktarıyor ve saklıyor. Bu veriler içerisinde; kişi listesi, takvim, fotoğraflar, videolar, kısa mesajlar, müzikler, diğer belgeler ve kişisel bilgiler bulunuyor.

Ne İşe Yarıyor?

Bu servis sayesinde cep telefonunuz, çalındığında, kaybolduğunda veya düzelmeyecek şekilde bozulduğunda belki de telefondan daha kıymetli olan verileriniz korunmaya devam edecek. Yeni bir telefona geçmek istediğinizde, yine bu yazılım sayesinde kolayca taşınma yapabileceksiniz.

Ne Kadar Yeriniz Var?

Bu servisi ücret almadan yapan yazılım devinin hizmetinden faydalanmak için My Phone adlı programı telefonunuzda çalıştırmanız ve internete bağlanmanız yeterli olacak. Size ayrılan dosya kapasitesi ise 200 MB.

Kişisel Bilgilere Dikkat!

Kullanıcılar için son derece önemli olan bu bilgileri emanet olarak isteyen Microsoft, kişisel bilgiler için sağladığı bu hizmeti her ne kadar Windows Mobile platformunu desteklemek için yapmış olsa da, yine de kullanıcıların aklında soru işareti bırakmaya devam ediyor.

:: Sizce Microsoft, bu işi neden ücretsiz yapıyor olabilir?

Bilgi için: Microsoft My Phone

 

 
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft, Cep Telefonlarını Yedekleyecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Cep Telefonlarını Yedekleyecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Cep Telefonlarını Yedekleyecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "