Okunma

Microsoft, Ne Kadar Büyüdü?


03 Kasım 2008 Pazartesi 18:31
Microsoft, Ne Kadar Büyüdü?

Geleneksel basın gezisini bu yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde gerçekleştiren Microsoft Türkiye, önemli rakamları ve gelişmeleri gazetecilerle paylaştı. Microsoft Türkiye Ülke Müdürü Çağlayan Arkan‘ın yaptığı sunumda verilen rakamlar, ülkemizin ekonomisinin her zaman için güçlü olması ve hızlı büyümesi için bilişime önem verilmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koydu. Microsoft’un yaptığı araştırmalardan elde edilen sonuçlar da oldukça ilgi çekici.

Microsoft ürünlerinin bizzat yer aldığı bilişim ekosistemine yapılan her 1 YTL‘lik yatırım, tüm ekosisteme 20 YTL iş hacmi olarak geri dönüyor. Bu da, hem verimli işler ortaya koymayı hem de yetişmiş insan kaynağı ile ekonomiyi nasıl büyütülebileceğinin bir başka kanıtı olarak ortaya çıkıyor.

Rakamlarla Microsoft

Yukarıdaki grafikte, dünyada Microsoft‘un hangi hızda büyüdüğünü ve ne kadarlık bir bütçeye sahip olduğunu görebiliyorsunuz. Global krize rağmen Microsoft, 2008‘deki cirosunu 60 milyar dolara çıkarmış durumda.

Türkiye’de Durum Nedir

Bu grafikte ise, Microsoft Türkiye‘nin 2008‘deki performansını açıkça görebiliyorsunuz. Farklı alanların adının hemen yanındaki rakamlar, büyümenin hangi oranda gerçekleştiğini yazıyor. Grafikte, dikkatimizi çeken, ancak çok da şaşırmamız gereken bir sonuç; rekorun MSN‘e ait olması. Anında mesajlaşma yazılımının Microsoft‘a bu yılki katkısı; %87.

:: Bilişimde kalkınma hakkında neler düşünüyorsunuz? Forumda paylaşın.

Bilgi için: Microsoft Türkiye
Yazan: Hakkı Alkan
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft, Ne Kadar Büyüdü?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ya ben türk insanlarını anlamıyorum herkez bir şeyler söylüyor ama microsoft büyümeye devam ***** bu konuşanlardan kaç tanesi farklı bir işletim sistemi kullanı***** şu çok basit anlaşılması gereken bir olay microsoft çok yagın ve kullanımı kolay ha açıkları yokmu bir düzine ama….

  2. SDN Okuru dedi ki:

    süper süper devaam büyümeye bu dünyayı ele geçirene dek eyy!türkler…

" Microsoft, Ne Kadar Büyüdü? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Ne Kadar Büyüdü? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Ne Kadar Büyüdü? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "