Microsoft Office tasarımı değişiyor! İşte yeni video!


21 Temmuz 2020 Salı 21:30
Microsoft Office tasarımı değişiyor! İşte yeni video!

Microsoft Office uygulamalarının geleceği ile ilgili dikkat çeken bir video yayınlandı. Yayınlanan bu video ile birlikte yeni Microsoft Office tasarımı ile ilgili merak edilen detaylar ortaya çıktı. Buna göre Microsoft, Office uygulamalarını çok daha sadece ve işlevsel bir hale getirmeye çalışıyor.

Microsoft Office tasarımı ortaya çıktı

Microsoft’un Office uygulamaları için hazırladığı yeni tasarım anlayışını gösteren bir video yayınlandı. Vimeo’daki resmi Microsoft Design kanalı tarafından yayınlanan video kapsamında, başta Microsoft World ve Microsoft PowerPoint olmak üzere Office uygulamalarında yapılacak tasarım değişiklikleri dikkat çekiyor.

Microsoft Office tasarımı

Yapılan açıklamalara göre Microsoft, yeni tasarım anlayışında sadeliği ön plana çıkarmaya çalıştığını ifade ediyor. Tasarımın içeriği ön plana çıkaracak bir yapıda olması için çalışmalar gerçekleştirildiği belirtiliyor. Bununla birlikte uygulama renklerinde de değişikler yapılmış. Parlak renk tercihlerine son verilecek gibi görünüyor. Yapılacak bu tasarım değişikliği, sadece masaüstü ile de sınırlı kalmayacak. Mobil Office uygulamaları tarafında da benzer tasarım değişiklikleri uygulanacak.

Şu an için Microsoft Office tasarımı değişikliğinin ne zaman geçerli olacağı konusunda net bilgiler bulunmuyor. Nitekim yayınlanan video da temel olarak Microsoft’un yeni tasarım anlayışını ifade etmek için hazırlanmış. İlerleyen dönemlerde bu konuda yeni detaylar gündeme gelmeye devam edecektir.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft Office tasarımı değişiyor! İşte yeni video!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bulut ofis uygulamaları son derece yetenekli ve yaygın hale gelmişken, hantal masaüstü ofis uygulamalarının azalarak yok olacağını düşünüyorum.

" Microsoft Office tasarımı değişiyor! İşte yeni video! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Office tasarımı değişiyor! İşte yeni video! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Office tasarımı değişiyor! İşte yeni video! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ulaştırma Bakanı: Benzinli araçlar giremeyecek! Ulaştırma Bakanı: Benzinli araçlar giremeyecek!
 2. 2 iPhone'lara yeni eklenen en iyi özellikler! - iOS 14 iPhone'lara yeni eklenen en iyi özellikler! - iOS 14
 3. 3 A101'den 79 liraya powerbank aldık! A101'den 79 liraya powerbank aldık!
 4. 4 Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı! Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı!
 5. 5 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
 6. 6 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
 7. 7 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
 8. 8 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
 9. 9 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 10. 10 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!