Okunma

Microsoft Office yenilikleri bomba gibi geliyor!


13 Haziran 2018 Çarşamba 18:00
Microsoft Office yenilikleri bomba gibi geliyor!

Microsoft Office yenilikleri ile güncel kalmaya devam ediyor. Office 365 kullanıcı deneyimi için gerçekleştirilecek güncelleme ile üretkenlik uygulamaları güç kazanırken basitlikten de ödün vermiyor.

Microsoft Office yenilikleri neler olacak?

Office.com ve Office 365 için sunulacak güncellemeler ile Word, Excel, Powerpoint ve Outlook kullanıcılarını önemli gelişmeler bekliyor. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde kademeli olarak sunulacağı ifade edilen güncellemeler için yeni iş kültüründen ilham alındığına dikkat çekiliyor. Ayrıca şirket, uygulamalarını güç ve basitliğin dengesini gözeterek tasarladıklarını belirtiyor.

Microsoft Office yenilikleri

Öncelikle güncelleme, Basitleştirilmiş Şerit ile kullanıcıların işlerine odaklanmasına ve diğer iş arkadaşları ile birlikte çalışabilmesi konusunda yardımcı olmak hedefinde. Tabii ki komutlara daha fazla ekran alanı ayırmayı tercih eden kullanıcılar, şeridi klasik 3 satırlık görünümüne genişletmeye devam edebilecek. Bu yeni deneyime geçecek ilk uygulama ise Word’un web sürümü olacak. Güncelleme, Office.com kullanan bazı kullanıcılara şimdiden sunulmaya başlamış durumda. Bazı Insider kullanıcıları ise Windows için Outlook’ta basitleştirilmiş şeridi Temmuz ayında görmeye başlayacak.

Tüm uygulamalarda kullanıcıların ölçeklenebilir grafiklerle yeni renk ve yeni ikonlar göreceği de Microsoft tarafından müjdeleniyor. Bu sayede her boyuttaki ekranda ikonların keskin bir şekilde gösterilmesi sağlanacak. Bu değişikliklerin kullanıcı deneyimini hem modernize edeceği hem de daha kapsamlı ve erişilebilir hale getireceği vurgulanıyor. Yine bu değişik ilk olarak Office.com’da Word web sürümünde gözükecek. Bu ayın sonlarında ise seçilmiş Insider kullanıcıları Windows için Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarında da bu değişimi görmeye başlayacak. Yeni ikonlar ve renkler Windows için Outlook’a ise Temmuz ayında gelecekken, Mac için Outlook ise Ağustos ayını bekleyecek.

Microsoft Office yenilikleri

Arama konusunda da önemli gelişmeler yaşanacak. Komutlara, içeriklere ve kişilere erişim konusunda geliştirilmiş arama çok daha güçlü bir kullanıcı deneyimi sağlayacak. Sıfır sorgu araması ile imlecinizi arama kutusuna getirmeniz ile birlikte yapay zeka ve Microsoft Graph desteğiyle öneriler anında karşınıza çıkartılacak. Kurumsal kullanıcıların Office.com, SharePoint Online ve Outlook mobil uygulamasında bu yeniliği görmeye başladığı ifade ediliyor. Son kullanıcılar ise bu arama yeniliğini Outlook web sürümünde Ağustos ayında deneyimleyebilecek.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft Office yenilikleri bomba gibi geliyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Office amaci belli. Eski versiyonlari bile fazla geliyor. Ben profesyonelim bana yetmiyor diyeni kapatip tedavi etmek lazim.

  2. baca dedi ki:

    yani diyorki, siz online işlem yaparsınız, heryerden. lakin demiyorlar ki, biri şifresinizi eline geçirirse bittiğinizin resmidir 😀
    bende ofis 2003, 2007, 2016 var, 2003 kullanıyorum. 2007’ye çevirici var onuda kurdum, profesyonel değilseniz her işinizi görürsünüz 🙂

" Microsoft Office yenilikleri bomba gibi geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Office yenilikleri bomba gibi geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Office yenilikleri bomba gibi geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "