Okunma

Microsoft OneApp İle Geliyor


25 Ağustos 2009 Salı 06:47
Microsoft OneApp İle Geliyor

Belki kimse duymamıştır ama Microsoft akıllı telefonlar için özel bir uygulama platformu geliştiriyor. OneApp adındaki bu uygulama platformu sayesinde OneApp’i telefonuna kuran kullanıcılar birkaç saniye içersinde birçok uygulama ve multimedya çözüme kavuşmuş oluyor.

Şimdilik fazla yaygınlaşmayan bu uygulamanın 2010 yılından itibaren oldukça fazla kullancı saysına ulaşması bekleniyor. 150 KB büyüklüğündeki OneApp uygulaması sisteminize oldukça kolay biçimde kuruluyor.

WebOS işletim sistemi üzerinde çalışan OneApp aynı zamanda Nokia’nın S60, Sony Ericsson akıllı telefonları ve Samsung‘un bazı modelleri üzerinde sorunsuz çalışıyor. Microsoft OneApp uygulaması için geliştiricilerden de destek almayı amaçlıyor. Bu sayede programın popülerliği daha da artacak.

Yazılım akıllı telefonunuz üzerinden haberler, Windows Live Messenger, Facebook, Contacs, Spor, oyunlar, finansal bilgiler, RSS ve Tweelite gibi birçok uygulamaya ulaşmanıza olanak sağlıyor. Microsoft bu yazılımı son kullanıcılardan çok servis sağlayıcılar üzerinden kullanıcılara ulaştırmayı hedefliyor. OneApp şimdilik Güney Afrika da Blue Label Telekom tarafından kullanılmakta. Bu yazılımı yakın süre içersinde Türkiye’de de görebiliriz.

:: Böyle bir yazılım işinize yarar mı?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft OneApp İle Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft OneApp İle Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft OneApp İle Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "