Okunma

Microsoft Sadece Avrupa İle Kurtulamaz!


07 Mart 2010 Pazar 09:28
Microsoft Sadece Avrupa İle Kurtulamaz!

Microsoft, Avrupa Birliği’nin uyarısıyla, Avrupa Ülkelerinde piyasaya sunduğu Windows 7 sürümlerine “Tarayıcı seçme ekranı” getirmiş ve bir süreliğine rahatlamıştı.

 

Ne var ki, teknoloji alanında önemli yayın kuruluşlarından Computerworlduk’un verdiği habere göre, Microsoft bu kadarla kurtulamayacak. ECIS üyelerinden Opera, Adobe ve Red Hat ile, Microsoft’un ezeli rakipleri Oracle ile IBM, “seçim ekranının tüm dünyada uygulanması gerektiğini, yoksa hukuki mücadele başlatacaklarını” açıkladılar.

:: Beş şirketin davasını haklı buluyor musunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Sadece Avrupa İle Kurtulamaz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Sadece Avrupa İle Kurtulamaz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Sadece Avrupa İle Kurtulamaz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "